DECEMBER 9, 2022
SPORT

W obliczu derbów z mistrzem

post-img

We wtorkowy wieczór hokeiści JKH GKS Jastrzębie podejmą w derbach GKS Katowice. Pojedynek z urzędującym mistrzem Polski trafia się podopiecznym Roberta Kalabera w trudnym momencie. - Mówiąc wprost - nie wyszła nam inauguracja sezonu. Mamy już za sobą analizę wideo i wyciągamy wnioski, szczególnie odnoszące się do braku skuteczności w ofensywie. Wszyscy wiemy, że przed nami kolejny bardzo trudny przeciwnik, który przygotował formę na Ligę Mistrzów - stawia sprawę jasno dyrektor sportowy naszego klubu Leszek Laszkiewicz.

Nie ma co owijać w bawełnę - przed nami bardzo trudne zadanie. Jeśli jastrzębianom nie udało się przełamać muru stworzonego przez bramkarzy Zagłębia Sosnowiec i Podhala Nowy Targ, to bez wątpienia jedną z ostatnich osób w ekstralidze, "na której" można tego dokonać, jest John Murray. Co więcej, ekipa prowadzona przez trenera Jacka Płachtę ma za sobą bezcenny bagaż doświadczeń wyniesiony ze starć z potęgami ze Szwajcarii i Szwecji. Nie trzeba nawet wspominać o sensacyjnym zwycięstwie nad Lions Zurych, które pozytywnie zaskoczyło zapewne wszystkich polskich kibiców. 

A może jednak... właśnie derby okażą się znakomitą okazją do przełamania? Wszak sensacje mają to do siebie, że lubią "wydarzać się" w obie strony. Ponadto w przeciwieństwie do sosnowiczan i nowotarżan drużyna z Katowic przyjedzie na Jastor bynajmniej nie po to, aby bronić się i kontratakować, ale wręcz przeciwnie. Nie można zatem wykluczyć, że otwarte starcie mistrzów Polski z 2021 i 2022 roku okaże się efektowną wymianą ciosów. Warto przy tym pamiętać, że dla zespołu Grzegorza Pasiuta będzie to ekstraligowa inauguracja.

Na ten moment jednak głównie skupiamy się nie na rywalu, ale na naszej drużynie. Dwie niespodziewane porażki na starcie sezonu oraz niezwykła wręcz bezradność strzelecka są zapewne pożywką dla pesymizmu wśród kibiców z Jastora. Na szczęście mamy dla Was garść dobrych informacji, które przekazuje Leszek Laszkiewicz. Istota kłopotów leży bowiem wyłącznie "na tafli" i tu trzeba ją rozwiązać. - Nie ma żadnego problemu w szatni, pod tym względem wszystko jest w porządku. Kibice nie muszą obawiać się o atmosferę w drużynie - zapewnia Laszkiewicz. 

Nasz dyrektor sportowy przyznaje także, iż aktualnie trwają poszukiwania następcy Vitalijsa Pavlovsa. - Potwierdzam, że poszukujemy następcy Vitalijsa Pavlovsa, z którym pożegnaliśmy się w sobotę. Sytuacja na rynku transferowym nie jest jednak łatwa, a zatem kibice muszą nieco uzbroić się w cierpliwość - mówi Leszek Laszkiewicz.

No cóż, gramy dalej! Na szczęście to "dopiero" początek sezonu i mamy jeszcze czas, aby nadrobić ewentualne potknięcia. W tym momencie nasz zespół bez wątpienia potrzebował będzie jeszcze mocniejszego wsparcia z trybun. W niedzielę mieliśmy okazję przekonać się, że wielu fanów JKH GKS Jastrzębie rzeczywiście potrafi przełknąć gorycz porażki i być z drużyną na dobre i na złe. We wtorkowych derbach Wasza wiara w zwycięstwo będzie jeszcze bardziej potrzebna!

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2022/2023


JKH GKS JASTRZĘBIE
3. KOLEJKA
13 września 2022
godzina 18:00

TRANSMISJA>>
BILETY>>

GKS KATOWICE

JASTRZĘBIE
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM JASTRZĘBIE
16
(15-1-0)
28
(25-2-0-1)
ZWYCIĘSTWA
21
(19-2-0)
9
(9-0-0)
106 177 BRAMKI 139 65

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych - walkower 5:0

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic