DECEMBER 9, 2022
SPORT

Po przełamanie na Chemików?

post-img

W piątkowy wieczór hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozegrają pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie. Pojedynki poza Jastorem rozpoczynamy z "wysokiego C", bowiem zmierzymy się z wicemistrzem Polski, Unią Oświęcim. Czy podopieczni Roberta Kalabera zdołają przerwać serię porażek? Na pewno lista wniosków po trzech meczach na naszej tafli jest najdłuższa od wielu lat...

Niefortunny początek sezonu skusił niektórych pasjonatów do przeczesywania statystyk w poszukiwaniu równie nieudanego startu w wykonaniu naszych hokeistów. Faktem jest, że w tej materii należy zahaczyć o pierwszą dekadę XXI wieku, jednak z wnioskami warto zaczekać. Najlepszym dowodem jest tu... Unia Oświęcim, która przed rokiem przegrała trzy pierwsze mecze z Energą Toruń, Podhalem Nowy Targ i Ciarko STS Sanok, a mimo to po niedługim czasie zasiadła w fotelu lidera i ostatecznie zagrała w finale.

Dla nas powodem do pewnego optymizmu jest przebieg wtorkowego meczu z GKS Katowice, w którym jastrzębianie zdołali postawić się będącemu w europejskiej formie mistrzowi Polski. Ponadto nasi hokeiści mają już za sobą jedno spotkanie z oświęcimianami - wszak ponad miesiąc temu podczas turnieju w Porubie JKH GKS pokonał Unię 6:1. Oczywiście również tutaj żadnych wiążących wniosków wyciągać nie należy, jednak być może świadomość tamtego zwycięstwa pomoże naszej drużynie w przełamaniu impasu. Dodajmy, że do dyspozycji Roberta Kalabera będzie pozyskany kilkadziesiąt godzin temu Josef Mikyska, co jest jeszcze jednym powodem do optymizmu.

Unia Oświęcim ma za sobą jak na razie jeden mecz o punkty. Podopieczni Nika Zupancicia, który powrócił na ławkę trenerską przy Chemików 4, pokonali u siebie Podhale Nowy Targ 5:1. Jak jednak uważają obserwatorzy, goście już wówczas zagrali dobre spotkanie i pojedynek wcale nie musiał zakończyć się tak jednostronnym wynikiem. Warto dodać, że czwartą z bramek zdobył Jan Sołtys, wychowanek naszego klubu, który szczęśliwie powrócił na taflę po długiej kontuzji.

Przypomnijmy, że po meczu z Unią jastrzębianie będą mieli tydzień czasu na dalsze poukładanie gry. W kolejny piątek czekać nas będzie mecz z GKS Tychy.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2022/2023


RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM
4. KOLEJKA
16 września 2022
godzina 18:00

TRANSMISJA>>

JKH GKS JASTRZĘBIE

OŚWIĘCIM
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM OŚWIĘCIM
24
(21-2-1)
41
(33-5-3)
ZWYCIĘSTWA
43
(36-5-2)
20
(17-2-1)
129 245 BRAMKI 260 113

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic