DECEMBER 9, 2022
SPORT

Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Totalizator Sportowy chcą wyciągnąć w wakacje 20 tys. dzieci sprzed komputerów na boiska

post-img  15 milionów złotych dofinansowania na udział dzieci i młodzieży z całej Polski w obozach sportowych przeznaczą wspólnie w 2022 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, której fundatorem jest Totalizator Sportowy. Akcja realizowana jest już po raz trzeci, a organizatorzy chcą objąć działaniami – podobnie jak w ubiegłym roku – co najmniej 20 tys. dzieci.

Minister Kamil Bortniczuk powiedział, że celem programu jest zapewnienie dzieciom w każdym zakątku Polski możliwości aktywnego spędzania czasu w wakacje.


 
„Wyciągnięcie polskich dzieci sprzed komputerów i telewizorów na coraz lepsze jakościowo obiekty sportowe – to jest wyzwanie cywilizacyjne” – powiedział Kamil Bortniczuk.


Dodał, że Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowe Wakacje+” przeznaczył łącznie – na różne formy wspierania sportowych pasji dzieci i młodzieży podczas tegorocznych wakacji – rekordowy budżet w wysokości 50 mln zł.

Realizowany wspólnie z Fundacją LOTTO program dofinansowania uczestnictwa dzieci w obozach sportowych przewiduje wsparcie w wysokości do 1000 zł na jedną osobę na dzień (czyli po 100 zł dziennie na 10-dniowy obóz). Budżet tego programu to 15 mln zł, z czego 5 mln pochodzi ze środków Fundacji LOTTO, a 10 mln – ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.


„Każda aktywność, która będzie realizowana w ramach tych obozów i która spowoduje że dzieci poczują radość sportu, to będzie ogromny sukces. I na to właśnie liczymy, niezależnie od tego czy będą to sporty indywidualne czy drużynowe” – powiedział prezes zarządu Totalizatora Sportowego i przewodniczący Rady Fundacji LOTTO Olgierd Cieślik.


Według niego, program Sportowe Wakacje z Fundacja LOTTO, inicjujący pasje dzieci i młodzieży do sportu, to ważny element działań Totalizatora Sportowego na rzecz upowszechnienia aktywności fizycznej w całym polskim społeczeństwie.


„To jeden z trzech filarów wsparcia udzielanego przez spółkę” – podkreślił Olgierd Cieślik.


Przypomniał, że Totalizator Sportowy przeznaczył w ub.r. 1 mld 155 mln zł na fundusz rozwoju kultury fizycznej i fundusz promocji kultury. Ponadto spółka w ramach cyklu partnerstw wspiera bezpośrednio związki i kluby sportowe oraz samych sportowców.

W ubiegłym roku w ramach programu Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO w 500 obozach sportowych wzięło udział 20 tys. dzieci.


„Aż 20 proc. uczestników obozów stanowiły dzieci, które wcześniej były nieaktywne sportowo, które dopiero dzięki udziałowi w programie zaraziły się sportową pasją” – podkreślił Kamil Bortniczuk.


O dofinansowanie mogą ubiegać się nie tylko kluby sportowe, ale też fundacje i stowarzyszenia zajmujące się krzewieniem kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

W ramach konkursu organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów obozów sportowych wyjazdowych odbywających się w terminie od 1 kwietnia do 31 grudnia 2022 roku.

Wnioski o dofinansowanie obozów sportowych można składać do 31.07.2022 r. lub do wyczerpania środków przeznaczonych na dofinansowanie.

Wnioski o refundację kosztów obozu, którego realizacja rozpoczęła się przed dniem złożenia wniosku, można składać do 30.06.2022 r.

Więcej informacji: https://www.fundacjalotto.pl/sportowe-wakacje

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Źródło informacji: PAP MediaRoom

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic