DECEMBER 9, 2022
SPORT

''Sporo pracy'' przed derbami

post-img

Za nami kilka dni przerwy w rozgrywkach ekstraligi, które nasi rywale wykorzystali do nadrobienia zaległości. W tym czasie hokeiści JKH GKS Jastrzębie mocno pracowali nad tym, aby możliwie szybko przerwać niechlubną serię porażek. - Wykonaliśmy naprawdę sporo pracy. Poddaliśmy drobiazgowej analizie naszą grę zarówno w obronie, jak i w ataku. Wiele czasu poświęciliśmy na grę w przewagach i osłabieniach, ponieważ właśnie w tym drugim elemencie traciliśmy bramki - mówi nam trener Robert Kalaber. Zapraszamy na Jastor! Drużyna potrzebuje Waszego wsparcia... jeszcze bardziej niż zwykle!

Po porażkach z Zagłębiem Sosnowiec, Podhalem Nowy Targ, GKS Katowice i Unią Oświęcim nasz zespół niespodziewanie zamyka tabelę ekstraligi z zerowym dorobkiem punktowym i zaledwie jedną strzeloną bramką. Takiego falstartu nie pamiętają najstarsi kibice, ale nie oznacza to, że należy załamać ręce i z trwogą czekać na dalszy rozwój wypadków. Wręcz przeciwnie.

W związku z tym zapytaliśmy naszego szkoleniowca, czy w ostatnich dniach należało bardziej "przykręcić śrubę", czy też postawić na uspokojenie nastrojów. Nie jest bowiem wielką tajemnicą, iż główną przeszkodą w zdobywaniu goli nie jest brak umiejętności, a przede wszystkim zbyt daleko posunięta nerwowość na lodzie.

- Potrzebujemy zdecydowanie więcej spokoju. Tak jak mówiłem, analizowaliśmy naszą grę. Codziennie mieliśmy wspólne spotkanie nad materiałami wideo. Zawodnicy rozumieją, na czym polega nasz pomysł na sposób gry. Wiemy, gdzie popełniamy błędy. Myślę też, iż nasi nowi obcokrajowcy, którzy po raz pierwszy zetknęli się z polską ekstraligą, mieli okazję przekonać się o jej poziomie. To są mocne rozgrywki i tutaj nie ma meczów, w których nie można zagrać na sto procent - podkreśla Robert Kalaber.

Z pozytywów, jakie docierają do nas z szatni JKH GKS Jastrzębie bardzo istotny jest też ten dotyczący sytuacji zdrowotnej. - Nikt nie narzeka na urazy. Jesteśmy w pełni zdrowi, co mnie niezmiernie cieszy. Życzyłbym sobie, aby pod kątem zdrowotnym tak było zawsze - dodaje nasz słowacki szkoleniowiec.

Z uwagi na wygląd ekstraligowej tabeli zajmujemy się głównie naszą ekipą, bowiem tu właśnie tkwił problem z brakiem satysfakcjonujących wyników, nie zaś w nadzwyczaj kosmicznej formie naszych przeciwników. Nie zmienia to jednak faktu, że przed nami bardzo ciężkie derbowe spotkanie z drużyną, która także ma swoje problemy. GKS Tychy ma na swoim koncie wprawdzie dwa zwycięstwa (czyli o dwa więcej niż jastrzębianie), ale przegrał ostatnie trzy mecze, w tym wtorkowy z Ciarko STS Sanok. W pojedynku z ekipą z Podkarpacia podopieczni Andrieja Sidorenki pozwolili rywalom na zdobycie Stadionu Zimowego, choć jeszcze w 42. minucie prowadzili 3:1. Potem jednak stracili cztery gole w ciągu pięciu minut.

Krótko mówiąc, w derbach spotkają się drużyny, które... muszą wygrać.

- Nie zajmujemy się problemami GKS Tychy, o ile takie występują. Analizujemy ich grę na tafli i wyciągamy z niej wnioski. Natomiast staramy się patrzeć na siebie. W każdym meczu walczy się o trzy punkty, bez względu na datę. Nie inaczej będzie w piątek. Chcemy walczyć o zwycięstwo niezależnie od tego, kto jest po drugiej stronie tafli. Powtórzę, iż wszyscy już wiedzą, że nasza ekstraliga jest mocna i wyrównana - podsumował trener Kalaber.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2022/2023


JKH GKS JASTRZĘBIE
6. KOLEJKA
23 września 2022
godzina 18:00

TRANSMISJA>>
BILETY>>

GKS TYCHY

JASTRZĘBIE
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM JASTRZĘBIE
22
(16-4-2)
33
(24-4-5)
ZWYCIĘSTWA
56
(49-3-4)
22
(19-1-2)
120 221 BRAMKI 293 123

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic