DECEMBER 9, 2022
NA SYGNALE

Biskup Adam Wodarczyk w odwiedzinach u jastrzębskich strażaków

post-img
W dniu 24 września 2022 roku o godzinie 12:00 odbyła się wizytacja parafii p.w. Podwyższenia Krzyża przez księdza Adama Wodarczyka – Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Katowickiej. Jednym z punktów odwiedzin duszpasterskich była wizyta w Komendzie Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju. Szanując wolność wyznania i poglądów w spotkaniu uczestniczyli strażacy i pracownicy tut. Komendy oraz druhowie OSP którzy wyrazili taką wolę. Podczas spotkania st. bryg. Wojciech Piechaczek Komendant Miejski PSP w Jastrzębiu-Zdroju przedstawił działalność tut. Komendy oraz społecznej służby ochotniczych straży pożarnych z terenu Jastrzębia-Zdroju
Tuż po spotkaniu ks bp. Adam Wodarczyk wraz z dziekanem Markiem Zientkiem mogli zobaczyć wystawę zabytkowego sprzętu pożarniczego zorganizowaną przez dh. Jerzego Gruchlika.
Ksiądz Biskup bardzo pochlebnie wypowiadał się o działalności strażaków. Wspomniał, że to służba szczególna, która niesie pomoc osobom w potrzebie, kierująca się Zasadami Etyki Zawodowej.
Zwieńczeniem spotkania było błogosławieństwo dla strażaków i pracowników Komendy oraz pamiątkowe zdjęcie przed siedzibą Komendy.
Red. st. kpt. Łukasz Cepiel
Fot. Michał Piątek
 

 

 

 

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic