DECEMBER 9, 2022
SPORT

To już czterysta razy!

post-img

Miło nam poinformować, iż Radosław Nalewajka obchodził w minioną niedzielę okazały jubileusz meczu nr 400 w ekstralidze w barwach JKH GKS Jastrzębie. Wychowanek i były kapitan zespołu to jeden z najbardziej zasłużonych zawodników naszego klubu, który całą swoją dotychczasową karierę związał z Jastorem i stąd też trafił do reprezentacji Polski. Gratulujemy!

Jubileusz przypadł wprawdzie na nieco nieudane dla naszej ekipy spotkanie w Krakowie, jednak sam fakt jest niezaprzeczalny. Nie trzeba dodawać, że poza ekstraligą Radosław Nalewajka rozegrał w naszych barwach spotkania pucharowe i międzynarodowe, a także setki pojedynków w grupach młodzieżowych. Nie można zatem wykluczyć, że trykot JKH GKS Jastrzębie nasz jubilat oficjalnie ubierał nawet ponad tysiąc razy. 

Radosław Nalewajka urodził się 30 listopada 1993 roku i wraz z bratem bliźniakiem Łukaszem tworzy niezastąpiony duet ofensywnych walczaków. Czterysta spotkań w ekstraligowych barwach liczymy już od sezonu 2010/11, w którym Radek zadebiutował elicie. Przez kilka lat przebijał się do podstawowego składu, aż wreszcie wraz z początkiem epoki Roberta Kalabera stał się jednym z filarów zespołu.

Miał swój udział we wszystkich największych sukcesach naszego klubu i wpisał się do annałów jako autor gola nr 1700 dla JKH GKS Jastrzębie w ekstralidze. Pod jego wodzą jako kapitana nasz klub zdobył Puchar Polski w 2018 roku.

Nie trzeba chyba dodawać, że niebawem czeka nas analogiczny jubileusz Łukasza Nalewajki. Kiedy? O tym przekonamy się być może już za kilka dni...

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic