DECEMBER 9, 2022
SPORT

Trzy punkty dla ''Pasów''

post-img

We wtorkowym meczu 16. kolejki hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali na własnej tafli z Comarch Cracovią 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) i tym samym nasza sytuacja w rywalizacji o udział w turnieju Pucharu Polski stała się bardzo trudna. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Mark Kaleinikovas, a na pochwałę zasługuje niewątpliwy bohater drugiej tercji, bramkarz Bence Balizs.

Mecz rozpoczął się od mocnych ciosów z obu stron, z których jednak górą do 10. minuty wychodzili bramkarze. Wtedy jednak na ławkę kar powędrował Oli-Petteri Viinikainen, co goście po minucie power-play wykorzystali golem doskonale nam znanego Romana Raca. Jastrzębianie odpowiednio zareagowali na stratę gola, zamykając rywali w ich tercji i sukcesywnie sprawdzając formę (jak się okazało - doskonałą) Roka Stojanovicia. Wynik jednak nie uległ zmianie.

W drugiej tercji stroną przeważającą były popularne "Pasy", odgryzając się za poprzednie minuty oblężenia. Tu jednak znakomicie spisywał się wspomniany Balizs, który przynajmniej w czterech sytuacjach zachował się znakomicie i utrzymał nasz zespół w grze o punkty. Dodajmy, że także w tej tercji doszło do małej wymiany uprzejmości między zawodnikami obu ekip, ale bez poważniejszych następstw.

Co nie udało się gościom w drugiej partii, doszło do skutku na początku trzeciej, kiedy to Balizsa zdołał w końcu pokonać Mateusz Michalski. Wprawdzie jastrzębianie błyskawicznie odpowiedzieli kontaktowym trafieniem Marka Kaleinikovasa, ale na tym golu zakończyło się wtorkowe strzelanie. Podopieczni Roberta Kalabera nieskutecznie "bili głową w krakowski mur", a w zmianie rezultatu nie pomogła nam nawet kara dla Erika Nemca, który w 58. minucie wybił gumę poza taflę. Czas dla Kalabera oraz zejście Balizsa nie zmieniły losów bitwy o dogrywkę i tym samym komplet punktów pojechał pod Wawel.

Przed nami jeszcze dwa spotkania drugiej rundy. W piątek czeka nas wyjazdowe starcie w Toruniu, zaś w niedzielę podejmiemy Marmę Ciarko STS Sanok. Następnie nasz zespół czeka inauguracja trzeciej rundy i... dwutygodniowa przerwa.

25 października 2022, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
0:1 Rac (Jeżek, Kasperlik) 10:22, 5/4
0:2 Michalski (Racuk, Kasperlik) 42:44
1:2 Kaleinikovas (Freidenfelds) 43:39

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Górny, Bryk, Urbanowicz, Freidenfelds, Svec - Viinikainen, Jansons, Kaleinikovas, Mikyska, Paś - Sevcenko, Kostek, R. Nalewajka, Jarosz, Sinegubovs - Horzelski, Kamienieu, Blanik, Ł. Nalewajka, Pelaczyk.

Strzały: 29 - 29 / Kary: 10 min - 6 min / Widzów: 620.
Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Mateusz Niżnik (główni) oraz Sebastian Iwaniak, Andrzej Nenko (liniowi).