DECEMBER 9, 2022
SPORT

Moc Polskich Warzyw i ZAKSA łączą siły

post-img

Ciekawe czy pomogą ZAKS-ie wygrać dzisiejszy Super Puchar

  Polskie warzywa, podobnie jak polska siatkówka, mają prawdziwą moc.

Zrzeszenie Producentów Papryki RP z radością informuje, że drużynowy siatkarski Mistrz Europy i jednocześnie siatkarski Mistrz Polski - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podjęła współpracę z ZPPRP w ramach kampanii „Moc Polskich Warzyw”. ZPPRP wspólnie z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będą promować zdrowy styl życia.

Regularne spożywanie warzyw i owoców, podobnie jak sport, są podstawą zdrowego trybu życia. Kto o tym wie lepiej niż sportowcy? Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rozumieją, że dieta stanowi, obok regularnego ruchu, podstawę dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlatego w ramach projektu „Moc Polskich Warzyw” Zrzeszenie Producentów Papryki RP i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle połączyły siły. W ramach współpracy będą regularnie przypominać, że warzywa powinny stanowić przynajmniej połowę każdego ze spożywanych posiłków oraz podpowiadać, w jaki sposób je podawać, aby jedzenie było nie tylko zdrowe ale i pyszne. Pokażą, jak jeść zgodnie z kalendarzem sezonowym oraz jak jeść najzdrowsze polskie warzywa również zimą.

Co się kryje pod hasłem kampanii? „Moc Polskich Warzyw” - to pierwsza w historii kampania promująca wszystkie grupy warzyw uprawianych w Polsce. Kampania „Moc Polskich Warzyw” powstała z inicjatywy Zrzeszenia Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej. Obok ZPPRP, które koordynuje program, udział w projekcie biorą również: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami, Stowarzyszenie Malinowy Król, Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych oraz Stowarzyszenie Czosnek Galicyjski. Kampania jest finansowana ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Jak podkreśla Robert Dobosz - członek zarządu Zrzeszenia Producentów Papryki RP:


„Tworząc kampanię >>Moc Polskich Warzyw<< konsekwentnie od lat dążymy do zwiększenia spożycia warzyw wśród polskich konsumentów. Wykorzystując szeroki wachlarz możliwości, narzędzia marketingowe i działania edukacyjne, dzień po dniu zmieniamy nawyki żywieniowe Polaków, pomagając im unikać chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość czy cukrzyca, a także znacząco poprawić jakoś i komfort życia. W >>Moc Polskich Warzyw<< zaangażowane jest ogromne grono ekspertów: dietetyków, kucharzy, przedstawicieli producentów oraz specjalistów z zakresu marketingu i PR. Dzięki wieloletnim działaniom korzyści odnoszą nie tylko konsumenci, ale również krajowi producenci warzyw, którzy dostarczają najwyższej jakości produkty”.„Od kilku lat konsekwentnie rozwijamy projekt >>Moc Polskich Warzyw<
Źródło informacji: Brandmates

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic