DECEMBER 9, 2022
SPORT

Miło nam poinformować, że nasz Klub podpisał roczny kontrakt z 25-letnim przyjmującym Kamilem Dębskim.

post-img

Kamil Dębski to rodowity gdańszczanin, który od początku swojej kariery był związany z zespołami z tego miasta. Reprezentował m.in. barwy MMKS-u i Stoczniowca. Od 2013 roku grał w Lotosie Treflu - najpierw w drużynie juniorów, a następnie w rozgrywkach Młodej Ligi.

 

W sezonie 2015/2016 został włączony do pierwszego zespołu Trefla Gdańsk. Wówczas zadebiutował w PlusLidze oraz w Lidze Mistrzów. Później natomiast reprezentował kluby z niższych klas rozgrywkowych z:  Zawiercia (awans do PlusLigi), Rybnika (II liga), Jaworzna (Krispol 1. Liga) oraz Krakowa (wspólne występy z Jakubem Macyrą w Tauron 1. Lidze).

 

Miniony sezon spędził w Stali Nysa, w barwach której rozegrał 36 meczów (92 sety). Najwięcej punktów zdobył w starciu ligowym z Indykpolem AZS Olsztyn (14).

 

- Jastrzębski Węgiel to wielki klub z wielkimi tradycjami i ambicjami, co idealnie wpisuje się w moją perspektywę. Do tego są tu super kibice, więc nie mogę się doczekać, żeby rozpocząć współpracę z klubem - mówi Kamil Dębski.

 

- Przychodzę tutaj z takimi oczekiwaniami, żeby poprawić swoją grę i swoje umiejętności, czerpać garściami z tego całego otoczenia, od wszystkich chłopaków z zespołu, od trenerów i żeby zrobić kolejny krok naprzód – dodaje nowy przyjmujący naszego Klubu.

Witamy w Jastrzębskim Węglu, Kamil!

 

Kamil Dębski

Data i miejsce urodzenia: 17.10.1997r., Gdańsk

Pozycja: Przyjmujący

Wzrost: 198 cm

Waga: 91 kg

Zasięg w ataku: 345 cm

Zasięg w bloku: 322 cm

Kluby: Trefl Gdańsk, Warta Zawiercie, TS Volley Rybnik, MCKiS Jaworzno, AZS AGH Kraków, Stal Nysa

 

 FOTO: Jastrzębski Węgiel

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic