DECEMBER 9, 2022
SPORT

Nigdy się nie poddawaj

post-img

Hokeiści rezerw JKH GKS Jastrzębie mają za sobą dwa trudne mecze na szczeblu I Ligi / MHL. Podopieczni Mariusza Bernackiego ponieśli wprawdzie porażki, jednakże za swoją postawę szczególnie w drugim z pojedynków nie muszą się wstydzić. Nasz zespół przegrywał bowiem z Unią Oświęcim w połowie spotkania aż 0:6, aby w 30. minucie rozpocząć szaloną pogoń, w efekcie której mecz zakończył się rezultatem... 6:7! Do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele.

W piątek w Krakowie grający w okrojonym składzie jastrzębianie zdołali utrzymać bezbramkowy remis do 24. minuty. Potem gospodarze przy sporym udziale białoruskich napastników Kiryła Jastrabaua i Hermana Bryzgalaua odjechali nam na dystans ośmiu trafień. Honorowego gola dla JKH GKS II zdobył znany z ekstraligi Marcin Płachetka.

W sobotę na Jastorze kibice obejrzeli wspomniane na wstępie widowisko, gdzie rywale nastrzelali nam bramek - tym razem - do 25. minuty. W 30. minucie gospodarze za sprawą gola Kevina Kużdrzała rozpoczęli mozolne odrabianie strat, do czego przyczynili się także kolejno Maciej Poręba, Jakub Szcześniak, Tomasz Kulas (dodajmy, że lidera JKH GKS II zabrakło w piątek w Krakowie), Jakub Blanik i Piotr Bielaczyc, który ustalił wynik na 35 sekund przed syreną. Na doprowadzenie do dogrywki zabrakło szczęścia i czasu.

Po szesnastu rozegranych meczach podopieczni Mariusza Bernackiego zajmują 12. miejsce. Kolejne mecze jastrzębianie rozegrają w weekend 19-20 października na wyjazdach w Nowym Targu i Sanoku.

4 listopada 2022, Kraków
MKS Cracovia - JKH GKS II Jastrzębie 9:1 (0:0, 5:0, 4:1)
Bramki: Jastrabau 32, 43, 45, Bryzgalau 24, 47, Kuczek 25, 30, Mętel 34, Kokoszewski 51 - Płachetka 43

JKH GKS II Jastrzębie: Prokop (od 34. Michalski) - Zawiła, Kużdrzał, Blanik, Chodak - Onak, Śnieżek, Poręba, Płachetka, Szcześniak - Osiadły, Mysłowski, Leśniok, Fyda, Wojciechowski - Tymcio.

5 listopada 2022, Jastrzębie-Zdrój
JKH GKS II Jastrzębie - UKH Unia Oświęcim 6:7 (0:5, 4:2, 2:0)
Bramki: Kużdrzał 30, Poręba 32, Szcześniak 33, Kulas 37, Blanik 51, P. Bielaczyc 60 - Kowalczuk 14, 16, 18, Fus 18, Piankrat 5, Nikołajewicz 25, Zając 35

JKH GKS II Jastrzębie: Futryk (od 18. Michalski) - Kużdrzał, Kulas, Blanik, Chodak - Onak, Śnieżek, Poręba, Płachetka, Szcześniak - Osiadły, Mysłowski, Fyda, Wojciechowski - P. Bielaczyc, Tymcio, Lewek, M. Bielaczyc, Misiak.