DECEMBER 9, 2022
SPORT

Liga Mistrzów wraca do Jastrzębia-Zdroju!

post-img

Wtorkowym meczem z mistrzem Serbii Vojvodiną Nowy Sad nasz zespół zainauguruje występy w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Początek spotkania w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej o godzinie 18:00.

Będzie to już 11. edycja tych rozgrywek z udziałem naszego Klubu. W tym czasie nasz zespół trzykrotnie dotarł do czołowej czwórki tych rozgrywek, raz kończąc je z brązowym medalem zdobytym w Ankarze (2014).

Minioną edycję nasza drużyna zakończyła na półfinale, w którym musiała uznać wyższość późniejszego triumfatora, Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Co czeka nas teraz? Nasz zespół trafił do grupy „A”, gdzie naszymi rywalami są: mistrz Serbii Vojvodina NS Seme Novi Sad, wicemistrz Niemiec VfB Friedrichshafen oraz mistrz Francji Montpellier UC.

– Trafiliśmy do grupy, z której bez problemu trzeba wyjść. Mam nadzieję, że z jak najwyższej lokaty. A potem musimy przygotować się na wielkie boje w ćwierćfinałach, bo jak pokazał zeszły sezon nawet po zajęciu pierwszego miejsca w grupie można później od razu trafić na mocne „firmy”, jak na przykład Lube. Dlatego podchodzimy do tego tak, że trzeba myśleć mecz po meczu, kontynuować swój rytm i po prostu grać dobrą siatkówkę – mówi rozgrywający JW Benjamin Toniutti.

Identycznie jak przed rokiem w fazie grupowej rozgrywek wystąpi 20 zespołów podzielonych na pięć grup po cztery drużyny w każdej z nich. Każdy zespół ma rozegrać po trzy mecze u siebie i trzy na wyjeździe. Do ćwierćfinałów awansują wyłącznie zwycięzcy pięciu grup. Natomiast pięć drużyn z drugich miejsc oraz najlepsza drużyna z trzecich miejsc przechodzą do repasaży. Trzy zwycięskie zespoły z pojedynków repasażowych uzupełnią stawkę ośmiu ćwierćfinalistów. Pozostałe zespoły z trzecich miejsc w grupach przechodzą zaś do ćwierćfinału Pucharu CEV.

Liga Mistrzów to szczególne rozgrywki, najbardziej prestiżowe w Europie. Nasze oczekiwania jak zwykle są duże. Cieszymy się, że znów możemy występować w tym roku w tych rozgrywkach. Trzeba dobrze zacząć tę edycję. W pierwszym wtorkowym meczu z całą pewnością będziemy faworytem. Ale musimy się dobrze przygotować do tego spotkania i być gotowi na walkę, gdyż wielu zawodników drużyny mistrza Serbii to młodzi gracze i być może będą chcieli się oni pokazać na arenie międzynarodowej, walcząc o swoją przyszłość. Dla nich to będzie niezłe wyzwanie, by zaprezentować się jak najlepiej w Lidze Mistrzów – uważa kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Co wiemy o naszych najbliższych rywalach? Potwierdzeniem słów Toniuttiego może być średnia wieku serbskiej ekipy, która wynosi 23 lata. Najstarszy zawodnik w tej drużynie to reprezentant Serbii Petar Krsmanović. 32-letni środkowy bloku jest kapitanem tej drużyny. Na ławce trenerskiej mistrza Serbii zasiada zaś mistrz olimpijski z Sydney, Slobodan Boskan.

Początek wtorkowego spotkania w jastrzębskiej Hali o godzinie 18:00.

BILETY do nabycia:

– w kasie Hali w dniu meczu od godziny 16:00

– w internecie: https://abilet.pl/sala/jastrzebski-wegiel-vs-vojvodina-ns-seme-novi-sad-9285

 

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic