DECEMBER 9, 2022
PUBLICYSTYKA

Grzegorz Tobiszowski na PSEW 2022:

post-img

 Polska nie jest już energetycznym pariasem Europy i staje się liderem transformacji  Grzegorz Tobiszowski, poseł do Parlamentu Europejskiego, przypominał podczas konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej PSEW 2022, że pod względem wzrostu udziału OZE w krajowym miksie energetycznym Polska od kilku lat znajduje się w ścisłej, europejskiej czołówce.


„Dywersyfikacja źródeł energii jest istotna zwłaszcza w obliczu aktualnych, geopolitycznych wyzwań, związanych nie tylko z unijną polityką klimatyczną, ale również agresją Rosji na Ukrainę. Pozwala ona bowiem na ograniczenie uzależnienia od zewnętrznych dostaw paliw kopalnych, usprawniając proces całkowitego odejścia od dostaw surowców energetycznych ze wschodu" – zauważył europoseł.

<iframe allowfullscreen frameborder="0" height="350" src="//r.dcs.redcdn.pl/webcache/pap-embed/iframe/dO2Yj4Yw.html" title="Grzegorz Tobiszowski na PSEW 2022: Polska nie jest już energetycznym pariasem Europy i staje się liderem transformacji (materiał partnerski)" width="620"></iframe>


Zdaniem eksperta, choć w kontekście rozwoju energetyki wiatrowej wskazuje się najczęściej na północne regiony Polski, to ze wzmocnienia tego sektora skorzystają przedsiębiorstwa z całego kraju.


"Budowa i konserwacja infrastruktury elektrowni czy farm wiatrowych wymagać będzie tworzenia komponentów i zaangażowania tysięcy fachowców ze wszystkich części naszego państwa. Inwestowanie w OZE to w rzeczywistości impuls rozwojowy dla polskiej gospodarki” – powiedział Grzegorz Tobiszowski.


Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie branżowe poświęcone energetyce wiatrowej. Tegoroczna edycja zgromadziła w Serocku ponad 2 000 przedstawicieli polskich i zagranicznych firm z branży energetycznej, globalnych liderów technologii oraz największe podmioty prowadzące procesy inwestycyjne na całym świecie, zarówno na lądzie, jak i na morzu.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Źródło informacji: PAP MediaRoom

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic