DECEMBER 9, 2022
NASZE MIASTO

UWAGA - ważne zmiany dla podróżujących z Jastrzębia do Pawłowic

post-img

Zmiany obowiązują od poniedziałku 12 grudnia.

Najważniejsze zmiany dotyczą głównie linii: B14 i B12. Na kilku innych liniach korekta.

Reorganizacja związana jest z uruchomieniem nowego przystanku przy skrzyżowaniu ul. Cichej z Rolniczą w jastrzębskiej dzielnicy Bzie i koniecznością zapewniania transportu tutejszym mieszkańcom oraz pracownikom pobliskich zakładów, zarówno w kierunku centrum Jastrzębia-Zdroju jak i Pawłowic.

Dotychczas wszystkie trzy linie na tej trasie, tj. B10, B11 i B12, obsługiwały przystanki przy ul. Pszczyńskiej (Dębina). Od poniedziałku autobusy linii B12 przejadą ul. Graniczną oraz Cichą i w ten sposób zastąpią na tym odcinku autobusy linii B14, które na ul. Cichą wjadą z ul. Podhalańskiej (od strony targowiska miejskiego przy ul. Arki Bożka). 

Powyższa zmiana wymusiła konieczność ponownego rozplanowania przejazdów na wspomnianych liniach, a także na liniach jadących do Bzia (B13, B15). Ponadto konieczne jest przesunięcie pojedynczych godzin kursów na innych liniach autobusowych (m.in. S14, C15, W11) umożliwiających przesiadki w drodze do Pawłowic lub z powrotem. Zmiany (liczba kursów i godziny odjazdów) obejmą linie: B10, B11, B12, B13, B14, B15, C11, C15, C17, S14, W11.

Linia B12 (szczegóły)

Od przystanku „Aleja Piłsudskiego UM” autobusy tej linii będą kursowały ul. Graniczną, Cichą, Niepodległości do ul. Pszczyńskiej i dalej po swojej stałej trasie (w kursach powrotnych analogicznie). Do obsługi linii B12 zostaną włączone przystanki „Graniczna Szkoła”, „Graniczna GSM”, „Cicha – Rolnicza”, „Bzie Zameckie”, „Bzie Gospodarcza”, „Bzie Szkoła”, „Bzie Gospodarska”. Autobusy linii B12 nie obsłużą przystanków: „Aleja Piłsudskiego – Pszczyńska”, „Pszczyńska – Rybnicka”, „Pszczyńska – Dębina” i „Bzie Pomnik”.

linia B14 (szczegóły)

Od przystanku „Aleja Piłsudskiego - Os. Pionierów” autobusy linii B14 będą kursowały ul. Arki Bożka i Podhalańską do ul. Cichej i dalej po stałej trasie (w kursach powrotnych analogicznie). Nastąpi wydłużenie trasy jednego porannego kursu do Pielgrzymowic. Do obsługi linii włączone zostaną przystanki „Dworzec Arki Bożka”, „Podhalańska - Os. Barbary”. Wyłączone zostaną natomiast przystanki: „Aleja Piłsudskiego UM”, „Aleja Piłsudskiego - Os. Morcinka”, „Graniczna Szkoła” i „Graniczna GSM” oraz w jednym kursie przystanki na terenie Pielgrzymowic: „Bzie II”, „Caritas”, „II Bar”, „OSP”, III, IV i „Pętla Zebrzydowice”.

Nowe rozkłady jazdy z naniesionymi zmianami dostępne TUTAJ

Pasażerowie mogą składać wnioski i uwagi dotyczące powyższych zmian na adres: mzk.pok@mzkjastrzebie.com, mzk.sekretariat@mzkjastrzebie.com lub poprzez FORMULARZ KONTAKTOWY

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic