DECEMBER 9, 2022
NASZE MIASTO

Technikum nr 4 najlepsze na Śląsku

post-img

25. edycja Rankingu Liceów i Techników "Perspektywy" przyniosła Technikum nr 4 jeszcze większy sukces niż w roku ubiegłym. Zdobyło 1. miejsce w całym województwie i 7. w rankingu ogólnopolskim. Ta sama szkoła znalazła się na pozycji nr 21. w rankingu maturalnym techników oraz na 63. miejscu szkół olimpijskich.


W rankingu wzięto pod uwagę wyniki maturalne, osiągnięcia uczniów biorących udział w olimpiadach oraz wyniki egzaminów zawodowych. Statystyki zostały podzielone na kilka kategorii, m.in. na ogólnopolską, wojewódzką, maturalną i szkół olimpijskich. Lista obejmuje łącznie ponad 1500 najlepszych liceów i techników w Polsce.


Jest jeszcze kilka jastrzębskich placówek edukacji, które widnieją w zestawieniu. I liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. Stanisława Staszica zostało wyróżnione w wojewódzkim rankingu na pozycji 74.
i jednocześnie na 684. rankingu głównego. IV Liceum Ogólnokształcące zyskało 89. miejsce na Śląsku i 837. w Polsce. II Liceum Ogólnokształcące jest 130-te w rankingu wojewódzkim. Na 66. pozycji znalazło się Technikum nr 1 w ZS nr 2 im. W. Korfantego w zestawieniu wojewódzkim, a na 136. pozycji – Technikum nr 2 z ZS nr 5 im. Jana
Pawła II.

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic