DECEMBER 9, 2022
NASZE MIASTO

Pobiły taksówkarza, usłyszały zarzuty

post-img

Policjanci z jastrzębskiej patrolówki oraz wywiadowcy zatrzymali trzy kobiety podejrzane o pobicie taksówkarza. Jastrzębianki w wieku 21, 23, 24-lata zaatakowały kierowcę, zadawały uderzenia pięściami, kopały, szarpały, powodując ogólne obrażenia ciała. Taksówkarz upomniał się o pieniądze za kurs, w rezultacie został pobity. Podejrzane już usłyszały zarzuty.

Świadek zadzwonił na numer alarmowy, gdyż został poproszony przez taksówkarza o pomoc, w związku z agresywnymi klientami. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. Tam policjanci zatrzymali już oddalającą się 23-letnią kobietę. Dwie następne kobiety w wieku 21 i 24-lata zostały zatrzymane parę minut później przez wywiadowców.

Z ustaleń wynika, że do stojącej taksówki wsiadły trzy młode kobiety i zamówiły kurs. W trakcie jazdy poprosiły o podjechanie pod bankomat, dwie z nich udały się po pieniądze. W pewnym momencie zaczęły uciekać, taksówkarz ruszył w pościg. Złapał jedną z kobiet, druga cały czas siedziała w pojeździe. Mężczyzna poinformował jastrzębianki, że jedzie z nimi na policje, wtedy jedna z pasażerek zaczęła do dusić, zmuszając go do zatrzymania pojazdu. Na miejsce przybyła także trzecia z kobiet, która także biła mężczyznę. Kobiety uderzały, kopały. Po zatrzymaniu pojazdu uciekły. Mundurowi po podanym rysopisie szybko zatrzymali podejrzane o pobicie.
Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez śledczych trójka podejrzanych kobiet usłyszała zarzuty dotyczące pobicia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło:policjajastrzębie

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic