DECEMBER 9, 2022
AKTUALNOŚCI

DLACZEGO BLOKUJESZ MIEJSCE DLA INWALIDY ?

post-img

Choć wydaje się, że czasy, w których spora część kierowców, parkowała swoje samochody, na miejscach przeznaczonych dla pojazdów osób niepełnosprawnych minęły, widać po sytuacji na ulicach naszych miast, że problem wciąż istnieje. Kierowca, nie zdaje sobie sprawy z tego, że miejsce parkingowe, które zajął, może być potrzebne osobie, która na zwykłym miejscu parkingowym sobie nie poradzi, nie bez powodu, miejsce parkingowe przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej jest większych rozmiarów.


Apelujemy do kierowców o rozsądek, miejsce dla osoby niepełnosprawnej jest ważnym miejscem, gdyż inwalida niejednokrotnie, nie może skorzystać ze zwykłego miejsca parkingowego. Nie bez powodu miejsce przeznaczone dla takiej osoby jest większych rozmiarów. Kierowca taki musi mieć więcej miejsca, aby wydostać się z pojazdu lub na przykład powierzchnia to jest mu potrzebna, aby postawić obok pojazdu wózek inwalidzki, na który się przesiądzie, co nie jest możliwe pomiędzy wąskimi miejscami parkingowymi.


Przypominamy!!!
Kartę parkingową wydaje się:
- osobie niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego albo umiarkowanego stopnia niepełnosprawności mającej znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się;
- osobie niepełnosprawnej, która nie ukończyła 16 roku życia mającej znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się;
- placówce zajmującej się opieką, rehabilitacja lub edukacją osób niepełnosprawnych mających znacznie ograniczone możliwości samodzielnego się.

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic