DECEMBER 9, 2022
SPORT

W sobotę Jastrzębski Węgiel podejmuje Projekt Warszawa

post-img
Po 11 dniach przerwy od gry, w najbliższą sobotę o godzinie 14:45 nasi siatkarze przystąpią do walki o ligowe punkty. Rywalem naszej drużyny w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej będzie notujący wspaniałą serię zespół Projektu Warszawa.
 
Nasz najbliższy przeciwnik na 11 ostatnich spotkań wygrał aż 10, zdobywając 29 z możliwych 33 punktów. Stołecznej drużynie widzie się tak dobrze od momentu, kiedy zespół przejął trener Piotr Graban w miejsce zdymisjonowanego Włocha Roberto Santilliego.
 
W ostatniej serii gier nasz zespół pauzował ze względu na niedostępność hali w Rzeszowie w tym terminie. Natomiast warszawianie w tym czasie pokonali u siebie mistrza Polski, Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. Projekt zajmuje obecnie piątą lokatę w ligowej tabeli. To spora odmiana w stosunku do tego, co było jeszcze niedawno, kiedy po 13. kolejkach warszawianie okupowali jedenaste miejsce.
 
Jastrzębski Węgiel, który jest wiceliderem, po raz ostatni rozegrał swój mecz 31 stycznia, kiedy w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski pokonał na wyjeździe drugoligowca, ChKS Arkę Chełm. Później, w związku z dłuższą pauzą w grze, nasza drużyna miała czas na spokojny trening i regenerację. Sobotni pojedynek zapowiada się ekscytująco.
 
- To będzie wyjątkowo ciężkie spotkanie przeciwko zespołowi z Warszawy. Przyjdźcie więc na halę zobaczyć ten mecz na żywo. Mam nadzieję, że ją zapełnicie. Warszawa wygrała już kilka meczów z rzędu, wracają z dalekiej podróży. Byli chyba już na jedenastym miejscu w tabeli, teraz są na piątym, więc grają bardzo dobrze. To będzie zacięta walka. Zapraszamy na mecz i kibicujcie nam w sobotę – apeluje do fanów Benjamin Toniutti, rozgrywający i kapitan Jastrzębskiego Węgla.
 
Początek sobotniego spotkania o godzinie 14:45. Transmisja – w Polsacie Sport.      
 

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic