DECEMBER 9, 2022
SPORT

Kolejny mistrz olimpijski wzmacnia Jastrzębski Węgiel!

post-img

Niezmiernie miło nam poinformować, że nowym zawodnikiem naszego Klubu został Francuz Jean Patry. Kontrakt z 27-letnim atakującym będzie obowiązywać na najbliższy sezon z opcją przedłużenia go o kolejny rok.

Kiedy stało się jasne, że w sezonie 2023/2024 naszych barw nie będzie już reprezentować Stephen Boyer, staraliśmy się pozyskać możliwie najbardziej wartościowego zmiennika za niego. Wybór szybko padł na innego z grona złotych medalistów olimpijskich. Stephen Boyer ma za sobą świetny sezon, ale głęboko wierzę w to, że Jean Patry wypełni po nim lukę optymalnie. Historia Jastrzębskiego Węgla pokazuje, że siatkarze francuscy zawsze czuli się u nas bardzo dobrze i praktycznie w każdym przypadku stanowili wartość dodaną. Dlatego cieszę się z tego, w jaki sposób obsadziliśmy tę ważną pozycję w naszym zespole – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Jean Patry jest podstawowym atakującym reprezentacji Francji, z którą w 2021 roku sięgnął po mistrzostwo olimpijskie w Tokio. Za osiągnięcie to został odznaczony Orderem Narodowym Legii Honorowej. Rok później wygrał z Trójkolorowymi Ligę Narodów, kończąc te rozgrywki z tytułem najlepszego atakującego turnieju finałowego. Jeśli chodzi o wyróżnienia indywidualne, to w 2020 roku został wybrany najlepszym atakującym kontynentalnych kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich, a w 2021 roku był MVP turnieju finałowego Pucharu Challenge. W Lidze Narodów zdobywał z kadrą swojego kraju także srebrne (2018, Lille) i brązowe medale (2021, Rimini).

W swojej dotychczasowej karierze zawodniczej reprezentował trzy kluby. Pierwsze kroki stawiał w Montpellier UC z rodzinnego miasta i występował w nim przez sześć lat. Następnie skierował swoje kroki na Półwysep Apeniński, gdzie przez rok występował w klubie Top Volley Cisterna, a później przez trzy lata w Power Volley Milano. Z klubem z Mediolanu w 2021 roku wygrał Puchar Challenge.

Teraz zadebiutuje w PlusLidze. – Przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu postawiłem sobie za cel, by grać w jak najlepszym z możliwych klubów, a Jastrzębski Węgiel to wspaniały klub. PlusLiga będzie dla mnie czymś nowym, ale chciałbym z moim nowym klubem kontynuować zwycięski kurs i zdobywać kolejne trofea. Nie mogę doczekać się już występów przed jastrzębską publicznością, która tworzy niesamowitą atmosferę w hali – mówi nowy atakujący Jastrzębskiego Węgla.

 

Jean Patry

Data i miejsce urodzenia: 27.12.1996r., Montpellier

Pozycja: Atakujący

Wzrost: 207 cm

Waga: 94 kg

Zasięg w ataku: 357 cm

Zasięg w bloku: 334 cm

Przebieg kariery: Montpellier Volley, Top Volley Cisterna, Power Volley Milano.

 

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic