DECEMBER 9, 2022
SPORT

[ZAPOWIEDŹ] Zagłębie II Lubin - GKS Jastrzębie

post-img

W czwartek o godzinie 14:00 w Lubinie rozpocznie się zaległe spotkanie 13. kolejki 2. Ligi, w którym nasza drużyna zmierzy się z rezerwami ektraklasowego Zagłębia Lubin. W pierwotnym terminie (14-15 października) spotkanie zostało odwołane w związku z powołaniami zawodników gospodarzy do reprezentacji młodzieżowych.


Po trzynastu rozegranych meczach Zagłębie II Lubin ma na koncie siedemnaście punktów i bilans pięciu zwycięstw, dwóch remisów i sześciu porażek. Na własnym terenie lubinianie mogą pochwalić się wygraniem trzech spotkań, jednym remisem, a dwukrotnie schodzili z boiska pokonani. Druga drużyna Zagłębia złożona jest głównie z młodych zawodników wywodzących się z Akademii, chociaż zdarzają się także występy piłkarzy z kadry pierwszego zespołu.

Lubinianie bardzo dobrze rozpoczęli sezon 2022/2023. W pewnym momencie byli nawet – po dziewięciu kolejkach – na pozycji wicelidera 2. Ligi z takim samym dorobkiem punktowym co ówczesny lider ze Stężycy. W ostatnich pięciu meczach podopieczni trenera Pawła Sochackiego ponieśli jednak pięć porażek z rzędu i spadli na 12. miejsce w tabeli.

Czy naszej drużynie uda się wykorzystać słabszą formę rywali? Liczymy na to, że tak! Ewentualne zwycięstwo w Lubinie byłoby jednocześnie naszą pierwszą wygraną na wyjeździe w tym sezonie. Spośród wszystkich drugoligowców tylko GKS Jastrzębie i Stal Stalowa Wola nie cieszyły się jeszcze ze zdobycia trzech punktów na terenie rywala.

W Lubinie trener Piotr Dziewicki nie będzie mógł skorzystać z usług trzech zawodników, którzy zmuszeni są do pauzy w efekcie kartek otrzymanych w ostatnim spotkaniu w Chojnicach. Przeciwko Zagłębiu z tego powodu nie zagrają Przemysław Lech (czerwona kartka), Ricardo Vaz (cztery żółte kartki) oraz Kacper Zych (czerwona kartka).

W poprzednim sezonie oba mecze z Zagłębiem II zakończyły się naszymi zwycięstwami. Przy Harcerskiej we wrześniu 2022 roku wygraliśmy 3:1, a w rewanżu w Lubinie, w kwietniu tego roku, zwyciężyliśmy 2:1.

Wszystkie spotkania GKS-u Jastrzębie w sezonie 2023/2024 można oglądać na platformie PILOT WP! Wykupując odpowiedni pakiet, wspierasz finansowo nasz Klub! KLIKNIJ TUTAJ, wybierz wsparcie dla GKS-u Jastrzębie i wykup odpowiedni dla Ciebie pakiet!

13. kolejka 2. Ligi
Zagłębie II Lubin - GKS Jastrzębie
Czwartek, 26 października, godz. 14:00, Centrum treningowe Akademii Zagłębia Lubin

OGLĄDAJ MECZE GKS-U JASTRZĘBIE NA ŻYWO!
KLIKNIJ TUTAJ


O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic