DECEMBER 9, 2022
WIADOMOŚCI

Akademia Orłów Sportu odpowiedzią na zwolnienia z WF-u

post-img

Akademia Orłów Sportu odpowiedzią na zwolnienia z WF-u

  Blisko 3000 dzieci z całej Polski wzięło udział w tegorocznych zajęciach sportowych w ramach Akademii Orłów Sportu. Fundacja Orły Sportu - organizator wydarzeń - postawiła w tym roku na różnorodność sportową. Pojawiły się mało znane w naszym kraju dyscypliny sportowe, takie jak rugby czy baseball ale również te bardzo popularne, jak piłka nożna oraz siatkówka. I choć imprezy wciąż trwają to organizator cieszy się z kolejnego sukcesu i pozytywnego odbioru wydarzeń wśród uczestników.


„Najważniejsza jest dla nas dobra zabawa ale też budowanie trwałych nawyków regularnego uprawiania sportu wśród dzieci. Pokazujemy, że sport jest fajny, że sport łączy ludzi i daje niezwykłe możliwości. Dzięki naszym zajęciom dzieci mogą poznać profesjonalistów i gwiazdy, które poprzez własną inspirującą historię pokazują, że warto uprawiać sport” - mówi Rafał Wosik - prezes Fundacji Orły Sportu.


Dziś w Szkole Podstawowej nr 1 w Barlinku przy ul. Jeziornej 12 odbywa się kolejne siatkarskie wydarzenie. Jak zawsze na parkiecie pojawi się gość imprezy - Małgorzata Glinka - największa legenda i ikona polskiej piłki siatkowej, wielokrotnie utytułowana sportsmenka, która z pełnym zaangażowaniem promuje swoją ukochaną dyscyplinę sportową. Dla wszystkich dzieci możliwość spotkania się z najlepszą zawodniczką, zagrania wspólnie w siatkę oraz opcja porozmawiania z nią osobiście to masa radości i motywacji do działania.

Glinka Academy wraz z ekipą Orłów i Małgosią na czele odwiedzili w tym roku kilka lokalizacji w kraju, w tym Tarnów, Kluczewsko i Przasnysz, ucząc dzieci i młodzież nie tylko poprawnych przyjęć, serwów i odbić ale też pokazując, że sport może być sposobem na życie.

Co na to dzieci? Zwykle mówią, że to najlepsze zajęcia z WF-u na jakich były. Te osoby, które z siatkówką mają już dłużej do czynienia są pod ogromnym wrażeniem. Każdy pragnie zamienić słowo, zadać pytanie lub zdobyć autograf od Małgorzaty Glinki. Te młodsze i mniej doświadczone patrzą na naszą gwiazdę z podziwem próbując wspólnie swoich sił na boisku.


„Cieszy nas popularność naszych wydarzeń o czym świadczy frekwencja i zaangażowanie uczestników. Za każdym razem spotykamy się z ciepłym przyjęciem i chęcią wykorzystania każdej minuty na udział we wspólnych aktywnościach” - podkreśla Wosik.


Poza spotkaniem z gwiazdami sportu i profesjonalistami od siatkówki dzieci mają możliwość skorzystania z urządzeń wspierających aktywność. W zeszłej edycji zajęciom organizowanym przez Fundację towarzyszyła ruchoma ścianka wspinaczkowa oraz refleksomierz. W tym roku najmłodsi mogą spróbować swoich sił na symulatorze lotu i platformie balansacyjnej. To świetne narzędzia wspierające trening i dające dzieciom dużo satysfakcji. Przy okazji dobrej zabawy połączonej z elektroniką, budowane jest ogólne napięcie mięśniowe całego ciała oraz poprawiane jego możliwości koordynacyjne.

Poza sportowymi atrakcjami zadbano o aspekt edukacyjny. Wszystkie dzieci mogły wziąć udział w lekcji patriotycznej oraz quizie historycznym. Dla każdego uczestnika przygotowany został pamiątkowy medal oraz atrakcyjne gadżety sportowe.

Jak pokazują statystyki zwolnienia z lekcji wychowania fizycznego mogą dotyczyć nawet 30 proc. uczniów. Parlamentarzyści mówią od dłuższego czasu o konieczności wprowadzenia zmian systemowych, które ten odsetek zmniejszą. Pomysł Fundacji Orły Sportu to pokazywanie różnorodności sportowej jaką mamy wokół. Przedstawienie dzieciom atrakcyjnych dyscyplin ale też tych łatwo dostępnych dla każdego - tak aby wszyscy mogli znaleźć coś dla siebie.


„Nasze główne założenie to stworzenie atrakcyjnych imprez pełnych zabawy i aktywności, dających dzieciom poczucie satysfakcji i radości - dodaje Rafał Wosik. - Stawiamy na luźną atmosferę, ciekawą formę zajęć, niebanalny sprzęt oraz inspirację płynącą ze strony sportowych idoli”.


Obserwując zaangażowanie z jakim mali adepci sportu uczestniczyli w Akademii Orłów Sportu - Siatkówka 2023 jednego można być pewnym - na takie zajęcia nikt nie przyniesie zwolnienia.

Projekt Akademia Orłów Sportu - Siatkówka 2023 finansowany jest ze środków, których dysponentem jest Minister ds. Sportu i Turystyki.

Źródło informacji: Fundacja Orły Sportu

 O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic