DECEMBER 9, 2022
SPORT

Niedziela w Oświęcimiu

post-img

W niedzielne późne popołudnie hokeiści JKH GKS Jastrzębie zmierzą się na wyjeździe z Re-Plast Unią Oświęcim. Obie ekipy wygrały w piątek swoje pojedynki, czyniąc to na dodatek w efektownym stylu. Dla podopiecznych Roberta Kalabera spotkanie przy Chemików będzie szansą na postawienie kolejnego kroku w kierunku Pucharu Polski oraz na rewanż za wrześniową porażkę na Jastorze.

Unia Oświęcim jest już pewna gry o to trofeum, natomiast jastrzębianom do tego celu brakuje... porażki Energi Toruń w Katowicach, gdzie - przyznajmy - każdy inny wynik niż triumf mistrzów Polski będzie niespodzianką. Generalnie zatem po wygranej z GKS Tychy nasz zespół ma przysłowiową "autostradę" do czwórki, jednakże wciąż należy postawić "kropkę nad i".

Prowadzeni przez Nika Zupancicia oświęcimianie w piątek rozgromili na wyjeździe Comarch Cracovię 7:1 (4:0, 1:1, 2:0), co jest wynikiem godnym podziwu. Dawno już "Pasy" nie przegrały tak wysoko na własnej tafli, a z kolei dla Unii oznaczało to znaczną poprawę nastrojów po porażkach z Katowicami i Tychami. Bez wątpienia zespół świetnie nam znanych Marka Kaleinikovasa i Jana Sołtysa będzie chciał pójść za ciosem.

We wrześniu na Jastorze Unia Oświęcim wygrała 3:2 (0:1, 1:2, 1:0), choć to jastrzębianie oddali kilkanaście strzałów więcej na bramkę rywala. Zawiodła skuteczność, przy czym tę bolączkę mamy chyba już opanowaną. I to mimo absencji Jakuba Izacky'ego i Tuukki Rajamakiego, na których powrót do gry wciąż czekamy.

Przy tej okazji przypominamy, że ostatni mecz drugiej rundy JKH GKS Jastrzębie rozegra w czwartek, 2 listopada, podejmując o godz. 18:00 Comarch Cracovię. Miejmy nadzieję, że w Zaduszki będziemy już pewni powrotu do gry o Puchar Polski.

TAURON HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2023/2024


RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM
16. KOLEJKA
29 października 2023
godzina 17:00

TRANSMISJA>>

JKH GKS JASTRZĘBIE

U SIEBIE
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM NA WYJEŹDZIE
25
(22-2-1)
46
(36-6-4)
ZWYCIĘSTWA
44
(37-5-2)
21
(18-2-1)
132 261 BRAMKI 269 114

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych - walkower

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic