DECEMBER 9, 2022
AKTUALNOŚCI

Najważniejszy mecz w lutym

post-img

Po dziesiątym tegorocznym zwycięstwie, które miało miejsce w środę w Katowicach, hokeiści JKH GKS Jastrzębie przystępują do pojedynku z GKS Tychy. Spotkanie to należy uznać za najważniejsze spośród wszystkich w piątej rundzie. Domowy derbowy mecz z drużyną z „Piwnego Miasta” może bowiem przedłużyć nasze szanse na podium po fazie zasadniczej. Ponadto tyszanie jako jedyny rywal zdołali na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy pokonać nasz zespół. Zapraszamy 16 lutego na godz. 18:00 na Lodowisko Jastor!

Czy walka o podium fazy zasadniczej Tauron Hokej Ligi jest aż tak istotna? Takie pytanie może nasunąć się każdemu z kibiców. Wszak play-offy to zupełnie nowe rozdanie, gdzie liczyć się będzie dyspozycja dnia i - jak to zwykle bywa w sporcie - łut szczęścia. Cóż, "jeden rabin powie tak, a drugi powie nie" - warto jednak pamiętać, że trzecia drużyna ekstraligi ma nie tylko prawo wyboru przeciwnika (spośród dwóch pozostałych), ale także - w przypadku awansu do dalszych gier - uniknie ewentualnego starcia z najwyżej notowanym konkurentem w 1/2 finału.

Regulamin mówi jasno - o ile w ćwierćfinale pierwsza trójka „dobiera” sobie konkurenta spośród drużyn z lokat od piątej do ósmej, o tyle w półfinale czołowa czwórka rywalizuje na zasadzie wyżej sklasyfikowanych przeciw niżej sklasyfikowanym. Trener Robert Kalaber wielokrotnie po minionym sezonie powtarzał, iż brak medalu w 2023 roku to rezultat nie tyle porażki w 1/4 finału z GKS Katowice, ale właśnie niskiej (wówczas piątej) pozycji po fazie zasadniczej.

Wróćmy zatem do piątkowego pojedynku z GKS Tychy. Tyszanie półtora miesiąca temu zgarnęli nam sprzed nosa Puchar Polski, zaś w styczniu jako jedyni (przyznajmy, że bardzo szczęśliwie) zdołali pokonać podopiecznych Roberta Kalabera na Jastorze. Przeciwnik doprowadził przecież do remisu w ostatniej minucie, a następnie los fortuny sprzyjał mu w konkursie karnych. Krótko mówiąc, mamy z obecnymi kolegami Mateusza Bryka rachunki do wyrównania.

Na koniec dodajmy, że cieszyć musi fakt, iż JKH GKS Jastrzębie spośród jedenastu spotkań w 2024 roku wygrał aż dziesięć. W triumfie na obiekcie lidera i obrońcy tytułu nie przeszkodziły nawet absencje kilku czołowych graczy. To oznacza, że podopieczni Roberta Kalabera podążają w dobrym kierunku, a o „wpadkach” z listopada i początku grudnia już nikt nie pamięta. To tylko kolejny dowód na tezę, iż w sporcie (nie tylko w hokeju) bardzo ważna jest cierpliwość. Tej cechy życzmy sobie na dalszą część tego trudnego sezonu.

TAURON HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2023/2024


JKH GKS JASTRZĘBIE
41. KOLEJKA
16 lutego 2024
godzina 18:00

TRANSMISJA>>
BILETY>>

GKS TYCHY

2023/24
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM 2023/24
1
(1-0-0)
37
(28-4-5)
ZWYCIĘSTWA
61
(51-3-7)
3
(1-0-2)
8 244 BRAMKI 315 9

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic