DECEMBER 9, 2022
AKTUALNOŚCI

Stracona Dekada

post-img

30 kwietnia oficjalnie zakończyła się obecna, druga kadencja Anny Hetman. Tego samego dnia wygasły również mandaty poprzednich radnych.  Zaprzysiężenie prezydenta-elekta Michała Urgoła oraz  ślubowanie nowej Rady Miasta odbędzie sie 6 maja 2024 roku, godz. 14.00, w sali posiedzeń Rady Miasta (Nr 129A) Urząd Miasta –  al. J. Piłsudskiego 60 w Jastrzębiu-Zdroju,  Dzisiaj dowiemy sie również nieco więcej, będzie wiadomo  kto będzie miał większość w Radzie Miasta. Kto zostanie przewodnicżącym Rady Miasta. Dowiemy sie również czy kolejne czarne scenariusze przedwyborcze przeciwnikow Michała Urgoła sprawdzą się, czy to były tylko przedwyborcze kapiszony jakich wiele było słychac podczas kampanii

Dzisaj spełni się czarne scenariusze tych którch celem jest podział i segregacja meszkańcow Największe górnicze miasto przejdzie w ręce PiS.

Mamy jednak nadzieję że po złozonycm slubowaniu Michal Urgoł będzie prezydentem wszystkich mieszkańców. I przepowiednie z filmu Konopielka nie sprawdzą się w Jastrzębiu-Zdroju.

Oprócz zaprzysiężenia prezydenta, będzie też ślubowanie radnych

Poza oficjalnym przekazaniem funkcji  nowemu prezydentowi, podczas tej samej sesji rady, odbędzie się też ich ślubowanie nowych radnych. W Jastrzębiu mieszkańcy wybrali 23 miejskich rajców.

Nastapią małe zmiany co do pierwotnie wybranych radnych w związku z wyborem Michała Urgoła na urząd prezydenta Jastrzębia .  Nie można łączyć stanowisk prezydenta i radnego, nowo wybrany prezydent będzie musiał zrzec się mandatu.W zastępstwie mandat otrzyma Anna Owsiak kandydatka PiS, która uzyskała największą ilość głosów w okręgu numer 1, gdzie startowała wspólnie z Michałem Urgołem.

 

1. Otwarcie I Sesji zwyczajnej Rady Miasta.
2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na Radnego Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój przez Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej.
3. Złożenie ślubowania przez nowo wybranych Radnych.
4. Stwierdzenie prawomocności obrad.   
5. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój przez Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej. 
6. Złożenie ślubowania przez nowo wybranego Prezydenta Miasta.
7. Wybór Komisji skrutacyjnej.
8. Wybór Komisji uchwał i wniosków.
9. Wybór Przewodniczącego Rady Miasta
a) przyjęcie regulaminu wyboru Przewodniczącego Rady Miasta,
b) przeprowadzenie wyborów,
c) stwierdzenie wyboru Przewodniczącego Rady Miasta.
  10. Wolne głosy i wnioski.
  11. Zakończenie obrad Sesji. 

Transmisja zostanie przeprowadzona za pośrednictwem portalu www.jas24info.pl

https://youtube.com/live/0LCL0s-sFdw?feature=share

 
 
 

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic