DECEMBER 9, 2022
AKTUALNOŚCI

Rodzina i kolesie na swoim.

post-img

 

 

Prezydent Jastrzębia-Zdroju pan Michał  Urgol na wczorajszej sesji Rady Miasta podał nazwisko drugiego wiceprezydenta miasta. Został nim pan Andrzej Koba. Dzień szybciej na swojego zastępce prezydent wybrał Grzegorza Dulembe.  

Pomimo usilnych starań naszej redakcji oprócz wysokich kompetencji, kwalifikacji  i wiedzy o naszym mieście wybranych kandydatów nie znaleźliśmy innych związków  przyczynowych z podjętą dobrą dla miasta decyzją prezydenta.

Odpustowymi kapiszonami okazały się przedwyborcze przepowiednie mediów i osób które straszyły mieszkańców rządami PiS-u i za wszelką cenę usilują zwrocić na siebie uwagę.  A co niektóre redakcje lokalnych portalów jeszcze wczoraj próbowały podgrzewać zimnego już kotleta sensacji, kolesiostwa i układów partyjnych.

 

Przybliżamy mieszkańcom postacie wiceprezydentów

 

 

Andrzej Koba

Andrzej Koba z wykształcenia prawnik były już dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jastrzębiu-Zdroju, Za efekty swoje pracy w tym urzędzie został wielokrotnie nagradzany. Dał się poznać jako człowiek tytanicznej pracy
Jak podaje portal e nowiny -Najlepiej odpoczywa w ruchu. - Uprawiam rekreacyjnie różne sporty. Z pasję jeżdżę na rowerze. Aplikuje sobie długie wyprawy rowerowe. Ostatnio przejechałem 750 kilometrów, od źródeł Nysy Łużyckiej w okolicach czeskiego Liberca wzdłuż granicy polsko – niemieckiej do Ahlbeck w Meklemburgii, nad Bałtykiem – opowiada szef pośredniaka,z wykształcenia prawnik
Chętnie siada na rowerze trekkingowym i z synem Adamem (studentem automatyki i robotyki) przemierza region. Nadto codziennie o godz. 6 przed pracą idzie na basen. Tam pokonuje 100 razy 25-m długości pływalni, czyli w sumie 2,5 km!. - To mnie odpręża i motywuje na dzień pracy, rozkręca i pobudza do działania – wylicza. Dużo radości przynoszą mu zabawy z dwuletnim wnukiem Aleksandrem, dzieckiem starszego syna, Marcina, z zawodu programisty. Żona Anna jest prokuratorem w Wodzisławiu.


Grzegorz Dulemba

Grzegorz Dulemba urodził się w 1969 roku. Jest specjalistą z zakresu zarządzania jakością, ochrony danych osobowych i audytu. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Katowicach, Wydział Ekonomii na kierunku Finanse i Bankowość. W latach 1994-1998 pracował w bankowości, od roku 1999 w Urzędzie Miasta w Jastrzębiu-Zdroju – 16 lat na stanowisku Sekretarza Miasta oraz 5 lat na stanowisku Naczelnika Biura ds. Zarządzania Jakością. Bez wątpienia człowiek który bardzo dobrze orientuje się w jastrzębskich problemach.

Gratulujemy i życzymy wielu sukceso w pracy na nowych stanowiskach. 

 

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic