DECEMBER 9, 2022
KULTURA

26 maja zapraszamy miłośników lat 20. i 30.

post-img

"Piknik w Kurorcie" już po raz ósmy przeniesie nas do czasów uzdrowiskowych.

Od godziny 16:00 w ostatnią niedzielę maja Park Zdrojowy stanie się areną niezapomnianych wrażeń. To wydarzenie, które z pewnością zasługuje na miejsce w kalendarzu wszystkich miłośników dobrej zabawy oraz kultury. Rozpoczęcie imprezy uświetni koncert Zygi Jazz Band, który zabierze nas w podróż po brzmieniach jazzu nowoorleańskiego. Těšínské Divadlo również przygotowało widowisko muzyczno-teatralne pt. „Powróćmy jak za dawnych lat, czyli polskie piosenki międzywojenne”, które przeniesie nas w czasy minionych dekad.

Podczas trwania pikniku nie zabraknie atrakcji dla wszystkich uczestników:

  • miłośnicy motoryzacji będą mieli okazję podziwiać wystawę zabytkowych samochodów,
  • aktorzy w strojach z epoki przeniosą nas w atmosferę lat 20. i 30. XX wieku,
  • dla fanów dwóch kółek przewidziano paradę bicykli,
  • konkursy z nagrodami dla wszystkich!

Nie tylko dorośli znajdą coś dla siebie – dla najmłodszych uczestników przygotowano kącik retro atrakcji, gdzie będą mogli poznać i poczuć klimat minionych lat.

Na terenie Parku Zdrojowego będzie również pokaz mody międzywojennej oraz wystawa plenerowa. Poza atrakcjami kulturalnymi, w budynku Domu Zdrojowego będzie trwać zabawa w Kasynie Zdrojowym od 15:30 do 20:30. Miłośnicy gier będą mogli spróbować swojego szczęścia przy ruletce amerykańskiej, Blackjacku czy Pokerze. Zachęcamy również do przebrania się w stylu lat 20. i 30. XX wieku, co dodatkowo wpisze się w klimat tego wyjątkowego wydarzenia.

Nie zapomnijcie, że wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny! 

- przypominają organizatorzy

Zapraszamy wszystkich na VIII Piknik w Kurorcie, aby wspólnie celebrować historię, kulturę i dobrą zabawę. To będzie niezapomniany dzień, pełen wrażeń i niepowtarzalnego klimatu lat minionych!

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic