DECEMBER 9, 2022
SPORT

Laipni ludzam, Hugo!

post-img

Z radością informujemy, że kolonia łotewskich hokeistów w JKH GKS Jastrzębie powiększa się. Kolejnym będzie mierzący 188 cm wzrostu i ważący 85 kg obrońca rodem ze stolicy Łotwy, Eduards Hugo Jansons. Zawodnik ma za sobą krótki epizod w KHL, grę w reprezentacji Łotwy na Mistrzostwach Świata Juniorów i Uniwersjadzie. Łotewski obrońca związał się z naszym klubem rocznym kontraktem. Laipni ludzam, Hugo!

Eduards Hugo Jansons urodził się w Rydze 7 września 1997 roku. W łotewskiej ekstraklasie zadebiutował w sezonie 2014/15. Po trzech sezonach przeniósł się do Rosji, gdzie grał w Wyższej Hokejowej Lidze. Spędził tam pięć sezonów. Na drugim poziomie rosyjskich rozgrywek rozegrał 167 meczów. W sezonie 2019/20 w barwach Dynama Ryga zagrał dwa mecze w KHL.

Zawodnik walczył w reprezentacji Łotwy na Mistrzostwach Świata do lat osiemnastu i dwudziestu (m.in. w meczach przeciw Rosji, Kanadzie i USA), tworząc parę obrońców z Gvido Jansonsem. W sezonie 2016/2017 zadebiutował w seniorskiej kadrze swojej ojczyzny. W 2017 roku reprezentował Łotwę na Uniwersjadzie w Kazachstanie. Obecnie nie jest jej "etatowym" graczem.

W ostatnim sezonie nasz nowy obrońca bronił barw trzech klubów z Rosji, Czech i Słowacji. W czeskim Hawierzowie zagrał kilka spotkań z Gvido Jansonsem. Przed fazą play-off trafił do Żyliny, która wygrała rozgrywki zaplecza słowackiej elity. Przegrała natomiast baraż o prawo gry w ekstralidze z drużyną Kamila Wałęgi z Liptowskiego Mikulasza. Teraz hokejowy los sprawił, że Gvido i Hugo Jansons znowu zagrają ze sobą.

Witamy w Jastrzębiu, Hugo i życzymy samych sukcesów!

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic