DECEMBER 9, 2022
NA SYGNALE

Finał kampanii Kibicuję FAIR PLAY – Młody Kibic

post-img

Wczoraj na Stadionie Sportowym w Jastrzębiu-Zdroju przy ulicy Kościelnej odbył się finał kampanii „Kibicuję Fair Play – Młody Kibic". Oprócz sportowej rywalizacji, pomiędzy czterema drużynami jastrzębskich Szkół Podstawowych, był także konkurs na najlepszy pomysł wsparcia i mobilizacji swojej drużyny. Akcja odbywała się pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju i Pani Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Anny Hetman. Akcja miała na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój.

Turniej rozpoczął się o godzinie 09.00 na Stadionie Sportowym w Jastrzębiu-Zdroju przy ulicy Kościelnej . Do udziału w całym projekcie przystąpiło 10 szkół, z czego do ścisłego finału dostały się cztery klasy siódme jastrzębskich szkół. Oprócz rywalizacji w grze, na boisku trwała rywalizacja o najlepszy pomysł wsparcia i mobilizacji swojej drużyny. Młodzież prezentowała na płycie boiska swoje umiejętności taneczne, ale i głośno skandowała na cześć swojej drużyny piłkarskiej. Emocje, jakie towarzyszyły temu przedsięwzięciu, były niesamowite. Finał kampanii poprzedzony został teoretycznym przygotowaniem młodzieży do świadomego i bezpiecznego kibicowania oraz uczestnictwa w imprezach sportowych. To, co zaprezentowała jastrzębska młodzież, przerosło nasze oczekiwania. Byli przygotowani do tego zadania mistrzowsko, można by powiedzieć, że takich kibiców życzylibyśmy sobie na każdym meczu. Po turnieju Komendant Miejski Policji w Jastrzębiu-Zdroju podziękował wszystkim współorganizatorom tego przedsięwzięcia oraz rozstrzygnięto konkursy.

Finał kampanii Kibicuję FAIR PLAY – Młody Kibic

 


W zawodach piłkarskich najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 Mistrzostwa Sportowego, na II miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4, a brąz należał do Szkoły Podstawowej nr 19. Miejsce czwarte należało do Szkoły Podstawowej nr 15.


W kibicowaniu już nie tak łatwo było podjąć decyzję. Komisja oceniająca I miejsce przyznała drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 17. Równie dobrzy byli kibice ze Szkoły Podstawowej nr 15. III miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 16.

Puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy wręczył wiceprezydent Miasta Pan Robert Cichowicz wraz z Panem Komendantem Komendy Miejskiej Policji Jastrzębiu-Zdroju nadkomisarz Tomaszem Hynek, Komendantem Straży Pożarnej młodszym brygadierem Janem Ciepiel oraz Panią Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju Panią Zosią Florek. Pan Prezydent podziękował młodzieży za czynny udział w przedsięwzięciu, odpowiednie przygotowanie kibiców oraz pogratulował tak sportowej i fair-playowskiej rywalizacji podczas turnieju.
Dziękujemy wszystkim szkołom, które wzięły udział za duże zaangażowanie i wspaniałą atmosferę.

 

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic