DECEMBER 9, 2022
GÓRNICZE SPRAWY

Niedzielny piknik z JSW

post-img

Początek wakacji najmłodsi mogą zaliczyć do bardzo udanych. Kopalnia Wiedzy JSW przygotowała dla najmłodszych wiele atrakcji, które były dostępne na terenach zielonych przy Hali Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju.

Każde dziecko, bez względu na wiek, mogło znaleźć coś dla siebie podczas rodzinnego pikniku naukowo-sportowego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy naukowe i eksperymenty, które dzieci mogły wykonywać samodzielnie.

Opowiadamy dzieciom m.in. jak działa ciśnienie, ale myślę, że najbardziej podoba im się „pasta słonia”, czyli wielki wybuch spowodowany zmieszaniem kilku substancji – mówi Monika Baron.

Była kuchnia alchemika, dmuchana zjeżdżalnia, malowanie obrazów, wykonywanie przypinek, a także wiele konkursów z nagrodami. Nie zabrakło również sportowych rozgrywek, gier i zabaw. ­

Jest naprawdę mnóstwo atrakcji, wrzucanie piłki do kosza, konkursy w kółko i krzyżyk, jest świetna atmosfera, warto tu być – przyznaje uczestniczący w pikniku Bartosz Musiolik.

Atrakcji było tak wiele, że trudno wszystkie zliczyć. Poprzez różnego rodzaju doświadczenia i warsztaty najmłodsi mogli odkrywać nowe zainteresowania. Wszystko w ramach Kopalni Wiedzy JSW – projektu przygotowanego przez Zespół CSR Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która konsekwentnie realizuje zadania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu.

To jest wpisane w naszą działalność. Nie dlatego, że musimy, ale dlatego że chcemy bardzo mocno powiązać naszą działalność z mieszkańcami. Dziś odbiorcą jest grupa dzieci, która rozpoczęła wakacje. Umilimy im ten czas, poprzez granie w piłkę, ale również zdobywanie wiedzy. Kontakt ze społecznością lokalną jest dla nas bardzo ważny – zapewnia Tomasz Cudny, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Kolejne takie wydarzenie planowane jest za rok.

 

 

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic