DECEMBER 9, 2022
SPORT

Maksymilian Granieczny dołącza do pierwszego zespołu!

post-img

Jest nam niezmiernie miło poinformować, nasz Klub podpisał kontrakt z 17-letnim adeptem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla Maksymilianem Graniecznym. 

 

Maksymilian Granieczny to jeden z największych talentów wyszkolonych w naszej Akademii Talentów. Już dwa lata temu, we wrześniu, zadebiutował w rozgrywkach Ligi Mistrzów, w meczu turnieju kwalifikacyjnego Ligi Mistrzów z holenderskim klubem Draisma Dynamo Apeldoorn. Natomiast w listopadzie 2020 roku, w wyjazdowym meczu z Treflem Gdańsk, zanotował swój debiut w rodzimych rozgrywkach. Jako 15-latek był najmłodszym debiutantem w historii rozgrywek PlusLigi!

 

Urodzony 7 lipca 2005 Maksymilian pochodzi z Czernicy. Do Akademii Talentów trafił w 2016 roku z Górnika Radlin. Wcześniej trenował gimnastykę artystyczną. Na swoim koncie ma wiele medali mistrzostw Śląska oraz mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, jak również wiele wyróżnień indywidualnych. Jest m.in. dwukrotnym mistrzem Polski młodzików, dwukrotnym wicemistrzem Polski kadetów oraz mistrzem Polski juniorów. Był powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski. W 2021 roku wraz z kadrą narodową U-17 sięgnął w Albanii po brązowe medale Mistrzostw Europy. 

 

W sezonie 2021/2022 został przez nasz Klub zgłoszony do rozgrywek PlusLigi oraz Ligi Mistrzów, ale na co dzień trenował z Akademią. Do pierwszego zespołu dołączał jedynie w „awaryjnych” sytuacjach, w przypadku urazów bądź chorób zawodników z seniorskiej drużyny. Teraz podpisał kontrakt z Jastrzębskim Węglem. 

 

- Bardzo się cieszę, że dołączam do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla. Jest to spełnienie jednego z moich siatkarskich marzeń i ogromne wyróżnienie. Moim celem jest nabywanie nowych doświadczeń i uczenie się od starszych, bardziej doświadczonych zawodników, bo już sam trening w takim otoczeniu będzie czymś niezwykłym. Oczywiście, jeśli pojawi się jakakolwiek szansa na grę, będę starał się ją wykorzystać w stu procentach - mówi Maksymilian Granieczny.

 

  • Maksymilian Granieczny jest jednym z największych objawień ostatnich lat w Akademii Talentów. Siatkarski „diamencik”, nad talentem którego rozpływają się nasi trenerzy pracujący z nim na co dzień w Akademii. Talent to jedno, ale drugie to praca, jaką ten młody chłopak wykonuje na treningach. Swoją postawą zapracował sobie na to, by już teraz znaleźć się w pierwszym zespole Jastrzębskiego Węgla, być częścią tej drużyny i nabywać w niej cenne doświadczenie. Jestem przekonany, że przed tym chłopcem siatkarska przyszłość rysuje się wyłącznie w jasnych barwach - mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

 

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic