DECEMBER 9, 2022
SPORT

Eriks zostaje z nami!

post-img

Miło nam poinformować, iż w szeregach ekipy trenera Roberta Kalabera pozostanie Eriks Sevcenko! Łotewski obrońca to jeden z najsolidniejszych zawodników na tej pozycji w Polskiej Hokej Lidze. Pochodzący z Dyneburga defensor przedłużył umowę o kolejny rok. Eriksowi życzymy dalszych sukcesów z naszym zespołem przypominając zarazem, że ma już na swoim koncie złoto i brąz mistrzostw Polski, Puchar Polski i Superpuchar Polski.

Eriks Sevcenko dołączył do JKH GKS Jastrzębie pod koniec listopada 2020 roku, a zatem sezon 2022/23 będzie jego trzecim w jastrzębskich barwach. W minionych rozgrywkach urodzony 28 kwietnia 1991 roku zawodnik zagrał w 58 meczach ligowych i pucharowych, zdobywając sześć bramek i notując 23 asysty. W statystyce plus/minus Łotysz zanotował niezły bilans +14, a ponadto spędził 20 minut na ławce kar. Za jeden z najbardziej udanych występów Eriksa należy uznać mecz o Superpuchar Polski 2021 w Oświęcimiu, gdzie zdobył on dwa z trzech goli dla naszej drużyny.

Mający za sobą występy w klubach z Łotwy, Białorusi, Norwegii, USA, Kazachstanu, Chin i Rosji Eriks Sevcenko bez wątpienia przyczyni się nie tylko do stworzenia nowej mocnej linii defensywnej, ale również przysłuży się dziełu wprowadzenia do ekipy trenera Kalabera czterech swoich rodaków, którzy dołączyli do JKH GKS w ostatnich tygodniach, czyli Gvido Jansonsa, Raivo Freidenfeldsa, Antonsa Sinegubovsa i Eduardsa Hugo Jansonsa.

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic