DECEMBER 9, 2022
NASI SĄSIEDZI

Czeski Cieszyn: 180 ton piasku rozsypanych na Rynku

post-img

Boisko na Rynku zostanie otoczone trybunami, a w miejscu, gdzie jest fontanna, znajdzie się biuro zawodów i miasteczko Plaża Open. Fot. Łukasz Klimaniec

Na Rynku w Czeskim Cieszynie w środowe przedpołudnie rozpoczęło się rozsypywanie 180 ton (!) piasku. Plac zamieni się w wielkie boisko do siatkówki plażowej, na którym w dniach 1-3 lipca zostanie rozegrany turniej Plaża Open 2022. Te widowiskowe zawody po raz pierwszy w swojej historii odbędą się poza granicami Polski.

Plaża Open to prestiżowy cykl ogólnopolskich turniejów siatkówki plażowej kobiet i mężczyzn, który w 2022 roku jest rozgrywany w czterech miastach – Łodzi, Białymstoku, Myślenicach i Czeskim Cieszynie. Po raz pierwszy w swojej historii turniej Plaża Open będzie rozegrany poza granicami Polski – dotąd odbywał się w Cieszynie, ale z powodu remontu tamtejszego Rynku zdecydowano, by zawody odbyły się po drugiej strony Olzy.

W środę 29 czerwca rozpoczęło się rozsypywanie 180 ton (!) piasku na czeskocieszyńskim Rynku.

– To najwyższej jakości piasek, zawodnicy będą przeszczęśliwi, że mogą na nim  grać, bo to piasek nie parzy w stopy. A to niezwykle ważne zwłaszcza w takie upały – wyjaśnił w rozmowie z „Głosem” Marcin Strządała, organizator wydarzenia. Co ciekawe, właśnie taki był wykorzystywany np. podczas igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku. O piasek zadbało miast Czeski Cieszyn. Po zakończeniu Plaży Open 2022 na czeskocieszyńskim Rynku zostanie on wykorzystany do uzupełnienia piaskownic i boisk do siatkówki plażowej w mieście.

Boisko na Rynku zostanie otoczone trybunami, a w miejscu, gdzie jest fontanna, znajdzie się biuro zawodów i miasteczko Plaża Open.  W rogu Rynku zostaną ustawione punkty gastronomiczne, a także strefa dla dzieci. Nie zabraknie konkursów z nagrodami, dmuchawców dla dzieci i rodzinnych rozgrywek – siatkatlon.

Turniej główny w Czeskim Cieszynie jest rozgrywany pod patronatem i przy wsparciu Czeskiej Federacji Siatkówki, w związku z czym organizator, po konsultacji z ČVS, przyznał dzikie karty czterem czeskim drużynom.

O  wygraną rywalizować będzie ponad 20 par kobiecych, w tym siedem duetów z Czech. Wśród 22 par mężczyzn pięć to ekipy czeskie. Eliminacje rozegrane zostaną w piątek na czterech boiskach. Turniej główny w sobotę i niedzielę.

PROGRAM PLAŻA OPEN 2022 W CZESKIM CIESZYNIE

Piątek 1 lipca

9:00-18:00 eliminacje do turnieju głównego kobiet i mężczyzn

Sobota 2 lipca

9:00-14:30 turniej główny kobiet i mężczyzn – faza grupowa

14:30 – 16:10 turniej główny kobiet i mężczyzn – baraże o ćwierćfinał

17:00 – 19:00 ćwierćfinały

Niedziela 3 lipca

9:30 półfinały kobiet

10:30 półfinały mężczyzn

11:30 mecz o 3. miejsce kobiet

12:30 mecz o 3. miejsce mężczyzn

13:30 finał kobiet

14:30 finał mężczyzn

źrodło:gloslive

  

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic