Andrzej Kinasiewicz wyróżniony przez Marszałka

Andrzej Kinasiewicz wyróżniony przez Marszałka

Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu ze znanym jastrzębskim nauczycielem, społecznikiem, samorządowcem , działaczem spółdzielczym, człowiekiem wyróżniającym się niepowtarzalną charyzmą i wybitną empatią w swoich działaniach.

Jas24

Był Pan na sesji Sejmiku Śląskiego. Jaka to była okazja ?

Andrzej Kinasiewicz

W całym kraju obchodzimy 100 – Lecie Polskiego Czerwonego Krzyża. Z tej to właśnie okazji odbywają się liczne uroczystości. W Jastrzębiu – Zdroju mieliśmy w sobotę 16 listopada akademię w Domu Zdrojowym poprzedzoną mszą św. I poświęceniem nowego sztandaru dla naszego oddziału rejonowego PCK.

W poniedziałek 18 XI o 11.00 na sesji Sejmiku Śląskiego poświęcono punkt związany z naszym jubileuszem.

Został Pan odznaczony. Co mógłby Pan o tym powiedzieć ?

Zostaliśmy zaproszeni przez Pana Marszałka Śląskiego i przewodniczącego Sejmiku Śląskiego.

Mieliśmy okazję przedstawić władzom wojewódzkim naszą historię oraz bieżącą działalność. Miło było usłyszeć wiele dobrych słów pod naszym adresem. Mam nadzieję, że zaowocuje to konkretnym wsparciem dla naszych przedsięwzięć. Przecież działamy społecznie i całkowicie bezinteresownie dla osób potrzebujących naszej pomocy.

W Jastrzębiu – Zdroju np. w dniach 9 – 14 grudnia w Kauflandzie przy ul. Harcerskiej przeprowadzimy zbiórkę środków żywnościowych, higienicznych, zabawek dla dzieci. Z nich zrobimy paczki dla ubogich mieszkańców naszego miasta.

Apelujemy do jastrzębian o hojność i wrażliwość na potrzeby innych. Niektórzy z naszych podopiecznych już przychodzą do naszego biura przy ul. 1 Maja 15 z pytaniami w tej sprawie. A jeżeli chodzi o odznaczenie, to otrzymałem je wraz z pięcioma innymi działaczami PCK z ogromnej rzeszy osób udzielających się w ruchu czerwonokrzyskim.

A jakie to jest odznaczenie ?

Jest to Złota Odznaka Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego. To był dla mnie ogromny zaszczyt zarówno w sensie indywidualnym, jak i dla PCK, w którym działam od kilkudziesięciu lat i z którym się całkowicie utożsamiam. To jest wyróżnienie nas wszystkich.

Czego zatem Wam z okazji tak pięknej rocznicy życzyć ?

Pragniemy na wzór setek tysięcy naszych poprzedników działających w tak szlachetnej organizacji, poświęcających się bez reszty idei niesienia pomocy potrzebującym – do ofiary własnego życia włącznie, móc nieść pomoc drugiemu Człowiekowi – naszemu Bliźniemu. Życzę wszystkim przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, aby były one dla wszystkich piękne, radosne i pełne rodzinnego ciepła.​

Dziękuję bardzo za rozmowę i dołączam się do tych życzeń.

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *