Bezpłatne przejazdy pociągami KŚ na defiladę wojskową 15 sierpnia

15 sierpnia odbędzie się defilada wojskowa, która jest organizowana z okazji upamiętnienia 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. W związku z tym uczestnicy tej uroczystości będą mogli odbyć bezpłatne przejazdy pociągami Kolei Śląskich w kierunku Katowic, jak i w drodze powrotnej z tego wydarzenia.

Aby ułatwić mieszkańcom możliwość uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, Koleje Śląskie wprowadzą 15 sierpnia bezpłatne przejazdy pociągami. Przejazdy będą obejmować wszystkie obsługiwane linie, z wyłączeniem połączeń przygranicznych kierujących się w stronę Bohumina oraz połączenia specjalnego Ornak na odcinku Bielsko-Biała – Zakopane.

Defilada w Katowicach rozpocznie się o godzinie 14.00 na ul. Bagiennej, przejedzie al. Walentego Roździeńskiego od wiaduktu na ul. Lwowskiej przez Rondo gen. Jerzego Ziętka, aleją W. Korfantego, a następnie rozformuje się na wysokości Ronda Pętli Słonecznej.

Warto także przypomnieć, że z racji dużego zainteresowania dotarciem na defiladę transportem kolejowym, w pociągach będzie można zastać pełne wagony. W związku z tym zachęcamy wszystkich do do wcześniejszego przyjazdu do Katowic w celu możliwości podróżowania w bardziej komfortowych warunkach. Jest to też świetna okazja, aby zwiedzić stolicę naszego województwa.

info: pless.pl