Internetowi oszuści znowu w akcji

Internetowi oszuści są w stanie posunąć się do wszystkiego, aby tylko wyłudzić pieniądze. Fikcyjne opinie klientów, żądania przedpłaty, zaniżone ceny towarów to pewnie niejedyne metody. Wydaje ci się, że dokonałeś super zakupu w okazyjnej cenie, a tym czasem przesyłka nie dociera lub nie wygląda tak jak w ofercie. Tymczasem na komendy docierają kolejni pokrzywdzeni.

Wiele jest historii z ostatniego czasu o tym, że młoda mama zmówiła wózek dla swojego szkraba, a ten (choć nie był tani) nie dotarł.

Osobiście także byłam świadkiem podobnej sytuacji. Zamiast wyczekiwanych butów- dosłownie wyczekiwanych, ponieważ nigdzie na stronie sprzedawca nie zaznaczył, że produkt przybędzie z Chin. Nieco podejrzane wydawały się także wiadomości e-mail, które nie były sformowane w języku ojczystym, ale po angielsku. Po upływie paru tygodni listonosz wrzucił do skrzynki paczuszkę. Niestety jej numer przewozowy zgadzał się z tym podanym w mailach. Tylko, że po otwarciu nie zobaczyłam białych trampek tylko jakiś dziwny pierścionek.

Na podstawie tego wszystkiego apelujemy o ostrożność jeśli chodzi o zakupy internetowe. Sprawdzajcie sprzedawców, opinie oraz ich lojalność.

info: pless