Konkurs bhp rozstrzygnięty

Zacięta walka o zwycięstwo trwała do ostatniej minuty. Dziś rozstrzygnięto dziesiątą edycję „Konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp o Puchar Prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.” Zwycięzcą został Jarosław Gąska z Ruchu Zofiówka i zdobył główną nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych. W klasyfikacji drużynowej – podobnie jak w ubiegłym roku – najlepszy okazał się zespół kopalni „Pniówek”. 

fot. Dawid Lach

Finał jubileuszowej edycji konkursu odbył się w Biurze Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Konkurs składał się z dwóch części: eliminacji i finału. Wzięło w nim udział 21 zawodników – po trzech pracowników z każdej kopalni i ruchu.

– Bezpieczeństwo w górnictwie jest sprawa nadrzędną, stąd wiedza o przepisach BHP powinna być jak najlepsza. Taki konkurs jest sposobem na to, aby tę wiedzę dodatkowo pogłębiać. Wszystkim Państwu życzę powodzenia – powiedział Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, podczas oficjalnego rozpoczęcia turnieju.

W pierwszej części konkursu uczestnicy musieli odpowiedzieć na 30 zamkniętych pytań wielokrotnego wyboru. Po niezwykle emocjonującej walce do ścisłego finału zakwalifikowało się sześciu zawodników z największą liczbą punktów. W eliminacjach najlepszy wynik uzyskał Jarosław Gąska z kopalni „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch Zofiówka i to on ostatecznie został zwycięzcą jubileuszowej X edycji konkursu. Miejsce drugie zajął Grzegorz Błaszczyk z kopalni „Pniówek”, a trzecie Rafał Nowak z tej samej kopalni. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół kopalni „Pniówek”. Zwycięzcy dziesiątej edycji konkursu otrzymali nagrody finansowe w łącznej wysokości 33 tysięcy złotych.

Laureaci odebrali nagrody z rąk Włodzimierza Hereźniaka – prezesa zarządu JSW, Krzysztofa Króla – wiceprezesa Wyższego Urzędu Górniczego oraz Ryszarda Chadery, przedstawiciela Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach.

– Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu posiadanej wiedzy, która powinna się przekładać na większe bezpieczeństwo pracy w naszych kopalniach. Bezpieczeństwo naszych pracowników jest nadrzędnym celem jaki stawia sobie Zarząd Spółki. Cykliczny konkurs bhp na tak wysokim poziomie doskonale wpisuje się w tę strategię – powiedział Włodzimierz Hereźniak – prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Na zakończenie rywalizacji wręczono nagrody laureatom internetowego konkursu bhp, funkcjonującego od stycznia do września na platformie szkoleniowo-informacyjnej „Strefa sztygara i nie tylko”. Wzięło w nim udział ponad dwieście osób.

źródło:jw.pl fot. Dawid Lach

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *