KONOPIELKA

Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na 

Kameralną Scenę Teatralną w Domu Zdrojowym 

KONOPIELKA Leszek Benke

w monodramie na podstawie znakomitej powieści

Edwarda Redlińskiego

08.12.2019 r. godz.: 17:00 

Dom Zdrojowy, ul. Witczaka 5, Jastrzębie-Zdrój.

Bilety w cenie 40,00 złotych do nabycia online na stronie mok.jastrzebie.pl 

w kasie kina Centrum oraz Domu Zdrojowym.

Wydarzenie przyjazne rodzicom z dziećmi !* 

*Informacje na stronie mok.jastrzebie.pl i pod nr tel.: 324763151.

„Konopielka” stała się prawdziwym artystycznym hitem. Zagrał ja już ponad 7000 razy, przyniosła mu zasłużone nagrody na festiwalach artystycznych. Spektakl był kilkakrotnie nagradzany na Festiwalach Małych Form Teatralnych (Toruń, Szczecin, Rzeszów) za brawurowe aktorstwo.

Powieść Redlińskiego opowiadająca o tym jak życie młodego chłopa zostało przewrócone do góry nogami za sprawą nauczycielki z miasta, w adaptacji Leszka Benke doczekała się kolejnego sukcesu. Sugestywnie wcielając się w postać bohatera powieści, Kaziuka Bartoszko, aktor przenosi widza do białostockich Taplar. 

W niesamowity sposób zmienia się raz po raz w 16 postaci – i po chwili wszyscy zapominają, że na scenie jest tylko jeden aktor.
Salwy śmiechu co chwilę odzywają się na widowni. Dojrzały aktor Leszek Benke, wnosi do spektaklu coraz to nowe wartości. A publiczność bawi się znakomicie nagradzając wykonawcę po każdym spektaklu długo nie milknącymi oklaskami.

Znakomita „Konopielka” Edwarda Redlińskiego doczekała się licznych inscenizacji. […] Widziałem większość 

z nich, ale żadna nie da się porównać ze znakomitym monodramem w wykonaniu Leszka Benke. […] Podziwiamy wielki kunszt aktorski wykonawcy, który umiejętnie dozuje nastroje, nie pozwalając widzom ani na chwilę odetchnąć. Widziałem ten spektakl wielokrotnie, zawsze śmiejąc się do łez i wyławiając coraz to nowe smaczki w interpretacji tekstu. Świetny autor, świetny wykonawca – w sumie rozrywka z najwyższej półki.”

Michał Bobrowski

Leszek Benke – polski aktor filmowy i teatralny. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Występował na deskach teatrów w Łodzi, a także w wielu produkcjach filmowych, ale jego pasją aktorską jest monodram. Od 1985 roku związał się na stałe z jednym 

z najpopularniejszych programów telewizyjnych „Spotkanie z Balladą”, wcielając się tam w rolę komendanta kopydłowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Obecnie razem z „Kabaretem Kopydłów” podróżuje po świecie, odwiedzając estrady, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. 

WYDARZENIE PRZYJAZNE RODZICOM Z DZIEĆMI !

Ile razy miałeś ochotę wyjść na spektakl, ale nie miałeś z kim zostawić swojej pociechy? 

Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju, ma rozwiązanie! 

Możesz obejrzeć spektakl, a my w tym czasie zajmiemy się Twoim dzieckiem.

Pod okiem doświadczonych animatorów, Twoja pociecha będzie twórczo spędzać czas.  Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 6 do 12 lat.

Cena biletu na spektakl nie ulega zmianie. Liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod adresem: domzdrojowy2@mok.jastrzebie.pl

Na spektakl zapraszamy 20 minut przed rozpoczęciem, a po odbiór dziecka najpóźniej 

15 minut po jego zakończeniu.

Przed zgłoszeniem dziecka, prosimy o zapoznanie się z regulaminem, który jest dostępny na naszej stronie: mok.jastrzebie.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *