Lepsi od wicemistrzów Słowacji!

Rzadko przychodzi nam dawać upust emocjom przy okazji spotkań, które nie dają awansu do finału Pucharu Polski bądź strefy medalowej Polskiej Hokej Ligi, ale jeśli nasz zespół wygrywa na wyjeździe z wicemistrzem Słowacji w ramach Pucharu Wyszehradzkiego, to grzechem byłoby się nie cieszyć! W piątkowy wieczór JKH GKS Jastrzębie zwyciężył HK Nitra 5:3 (1:0, 1:2, 3:1) i tym samym jest obecnie jedyną niepokonaną drużyną w grupie A!

Jastrzębianie przystąpili do walki z faworytem bez najmniejszych kompleksów i już w 11. minucie otworzyli rezultat po fantastycznej akcji Łukasza Nalewajki, którą wykończył udanym strzałem Dominik Jarosz. Gospodarze zdołali wprawdzie wyrównać tuż po pierwszej przerwie, ale w 36. minucie nasza ekipa odzyskała prowadzenie, gdy Maciej Urbanowicz wykorzystał uderzenie z dystansu Jakuba Michałowskiego. Niestety, na kilkadziesiąt sekund przed syreną rywale doprowadzili do stanu 2:2, a podopieczni Roberta Kalabera mogli mieć do siebie pretensje o to wyrównanie, ponieważ wcześniej nie wykorzystali co najmniej dwóch dogodnych najazdów na bramkę Nitry.

O wyniku meczu zadecydowała trzecia odsłona, a w zasadzie – 46. minuta, bowiem w jej trakcie JKH GKS Jastrzębie dwukrotnie umieścił krążek w siatce Miroslava Hanuljaka. Najpierw stało się to za sprawą Jesse Rohtli, który ukoronował piękną akcję Artema Iossafova, a następnie dzięki sprytowi Łukasza Nalewajki, który zachował najwięcej zimnej krwi pod bramką Nitry. W ostatnich dziesięciu minutach Słowacy rzucili wszystko na jedną szalę, czego rezultatem był kontaktowy gol Patrika Lusnaka. Na więcej jednak faworyta nie było stać, a wynik ustalił strzałem do opuszczonej już bramki Martin Kasperlik. Tym samym rezultat 5:3 dla zdobywców Pucharu Polski w starciu z wicemistrzem Słowacji poszedł w świat.

Dzięki triumfowi w Nitrze podopieczni Roberta Kalabera zamykają miesiąc sierpień dziewięcioma zwycięstwami w dziesięciu meczach. Teraz przed naszymi hokeistami Prezentacja Drużyn JKH GKS (w sobotę od 15:00 w Galerii Zdrój), Dzień Otwarty z Hokejem (w niedzielę od 16:00 na Jastorze) oraz trzeci mecz w ramach Pucharu Wyszehradzkiego z węgierskim Ferencvaros Budapeszt, który odbędzie się we wtorek o godz. 19:00.

30 sierpnia 2019, Nitra, 18:00
HK Nitra – JKH GKS Jastrzębie 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
0:1 Jarosz (Ł. Nalewajka) 10:59
1:1 Csanyi (Kerbashian, Olsen) 21:34
1:2 Urbanowicz (Michałowski, Kasperlik) 35:02
2:2 Hrusik (Mezei, Durkech) 39:14
2:3 Rohtla (Iossafov) 45:00
2:4 Ł. Nalewajka (Radzieńciak) 45:32
3:4 Lusnak (Blackwater, Rais) 50:06
3:5 Kasperlik (Michałowski) 57:39 (pusta bramka)

JKH GKS Jastrzębie: Raszka – Jass, Górny, Kasperlik, Wałęga, Urbanowicz – Jabornik, Kostek, Iossafov, Rohtla, Sołtys – Michałowski, Radzieńciak, Paś, Jarosz, Ł. Nalewajka – Chorążyczewski, Matusik, R. Nalewajka, Kulas, Wróbel

Źródło: JKH GKS Jastrzębie