LIDER NADAL W JASTRZĘBIU!

Dziesiąte zwycięstwo w jedenastym meczu – to aktualny bilans JKH GKS Jastrzębie w ekstralidze! W niedzielę ekipa z Leśnej pokonała u siebie Zagłębie Sosnowiec aż 7:0 (1:0, 2:0, 4:0), dzięki czemu utrzymała pozycję lidera. Obok naszych hokeistów wielkie brawa z trybun Jastora otrzymał także zawodnik gości Dominik Nahunko, który pod koniec zawodów wykazał się niespotykanym gestem fair play, informując sędziów, iż Jakub Gimiński niesłusznie zasiadł na ławce kar. 

Na otwarcie wyniku kibice czekali do 10. minuty, w której po wyłożeniu gumy przez Macieja Urbanowicza do bramki rywali trafił uderzeniem z połowy tercji Henrich Jabornik. Na początku drugiej odsłony rezultat podwyższył Dominik Jarosz, wykańczając ładną akcję całej drużyny. Z podobnym scenariuszem mieliśmy do czynienia w 28. minucie, kiedy przy grze w przewadze serię podań wykorzystał Martin Kasperlik.

W trzeciej odsłonie zmagające się z problemami kadrowymi Zagłębie nie wytrzymało tempa gospodarzy. Kluczem okazała się 45. minuta, w której JKH GKS zdobył dwa gole w zaledwie 45 sekund – ich autorami byli Maris Jass (któremu świetnie podawał Dominik Paś) oraz  Jan Sołtys. Niebawem na 6:0 prowadzenie gospodarzy podwyższył Radosław Sawicki, kapitalnie obsłużony przez Jakuba Michałowskiego. Rezultat ustalił natomiast w ostatniej minucie Maciej Urbanowicz, dobijając strzał z dystansu Martina Kasperlika. 

Przy tej okazji należy odnotować także „zero z tyłu”, które zaliczył David Marek. Nasz czeski bramkarz miał na swoim koncie m.in. świetną interwencję przy kontrze Roberta Karczochy w 43. minucie. Marek wyjechał naprzeciw szarżującemu Rosjaninowi i boleśnie odczuł zderzenie z nim. Za sprawą dobrej postawy naszych „zasieków” JKH GKS Jastrzębie pozostaje jedynym zespołem, któremu w tym sezonie Zagłębie Sosnowiec nie strzeliło jeszcze gola. 

W zbliżającym się tygodniu JKH GKS Jastrzębie pojedzie w roli lidera do Janowa, a także rozegra wyjazdowy mecz na szczycie z GKS Tychy. Natomiast na Jastorze widzimy się we wtorek, 29 października o godz. 18:00 na meczu z Comarch Cracovią.

20 października 2019, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)
1:0 Jabornik (Urbanowicz, Kasperlik) 09:53
2:0 Jarosz (Górny, Kasperlik) 21:24
3:0 Kasperlik (Rohtla, Jabornik) 27:50 5/4
4:0 Jass (Paś, Ł. Nalewajka) 44:05 5/4
5:0 Sołtys (Jarosz) 44:50
6:0 Sawicki (Michałowski) 48:16
7:0 Urbanowicz (Kasperlik) 59:02

JKH GKS Jastrzębie: Marek – Jabornik, Kostek, Urbanowicz, Rohtla, Kasperlik – Górny, Michałowski, Pelaczyk, Jarosz, Ł. Nalewajka – Gimiński, Jass, Sawicki, Paś, Wróbel – Matusik, Radzieńciak, R. Nalewajka, Kulas, Sołtys.

Zagłębie Sosnowiec: Czernik – Działo, Cunik, Kozłowski, Dubinin, Stoklasa – Kaluza, Horzelski, Oriechin, Karczocha, Jerasow – Charousek, Podsiadło, Bernacki, Tyczyński, Nahunko – Khoperia, Salamon, Stojek, Jaskólski.

Strzały: 50 – 23 / Kary: 12 -12 / Widzów: 500
Sędziowali: Robert Długi, Przemysław Kępa (główni) oraz Kamil Korwin, Andrzej Nenko (liniowi).

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.