LOT-EM Z OSTRAWY DO WARSZAWY

Polskie Linie Lotnicze LOT od 30 marca 2020 z lotniska im. L. Janačka w Mosznowie będą wylatywały 5 razy w tygodniu do stolicy Polski. Czasy odlotów będą umożliwiały łatwą przesiadkę na połączenia z Warszawy do innych krajów Europy, Azji i Ameryki Północnej.  

Informację o nowych połączeniach lotniczych przekazano na poniedziałkowej konferencji prasowej w Urzędzie Wojewódzkim w Ostrawie. – Dzięki nowemu połączeniu podróżujący na linii Warszawa-Ostrawa zyskają możliwość lotu do ponad 111 destynacji. Na Lotnisku Chopina możliwe będzie kontynuowanie podróży m.in. do Brukseli, Paryża, Amsterdamu, Düsseldorfu, USA, Kanady, Singapuru czy Seulu – wyjaśniał członek zarządu LOT Stefan Malczewski.  

Od września planowane jest zwiększenie liczby lotów do dwóch dziennie. Nową linię obsługiwać będą samoloty Bombardier Q400 i Embraer 170/175 – na ich pokładach znajduje się 70-82 miejsc siedzących w trzech klasach podróży. 
– Cieszę się, że Województwu Morawsko-Śląskiemu i Lotnisku Ostrawa udało się przekonać znaczącego przewoźnika lotniczego co do tego, że parametry, wyposażenie i lokalizacja lotniska w Mosznowie odpowiadają wymogom stawianym regularnym liniom lotniczym – mówił hetman województwa Ivo Vondrák, wskazując jednocześnie potrzebę regularnych połączeń z międzynarodowym węzłem transportowym dla zwiększenia dostępności regionu. – Tylko w takim sposób zatrzymamy w naszym województwie inwestorów i przyciągniemy nowych – dodał.
Dzięki członkostwu LOT-u w Star Aliance przesiadki w Warszawie będą się odbywały na jednym bilecie. 
Poniżej rozkład lotów na nowej trasie:
LO 501 WAW-OSR – 11:50-12:50 | pon., czw., sob.LO 502 OSR-WAW – 13:25-14:30 | pon., czw., sob.LO 503 WAW-OSR – 15:30-16:30 | wt., pt.LO 504 OSR-WAW – 17:05-18:10 | wt., pt.

źródło:gloslive

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.