MAREK HOVORKA W JKH GKS!

MAREK HOVORKA W JKH GKS!

Miło nam poinformować, iż Marek Hovorka został nowym zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie. Słowacki napastnik, mający za sobą m.in. występy w Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu (2018) oraz wicemistrzostwo świata z reprezentacją swojej ojczyzny (2012), związał się z naszym klubem dwuletnią umową.

Marek Hovorka urodził się 8 października 1984 roku w Dubnicy. Karierę rozpoczynał w MHC Martin, a następnie reprezentował barwy innych słowackich i czeskich klubów (HK 32 Liptovsky Mikulasz, Slovan Ustecki Lvi, BK Mlada Boleslav, HC Kladno, Sparta Praga, Energie Karlowe Wary, Pirati Chomutov, HC Vitkovice Steel, MsHK Żylina oraz HC Koszyce).

W sezonie 2018/2019 Hovorka trafił do rywalizującego w KHL Admirała Władywostok (21 meczów, trzy asysty), po czym wrócił do Europy (Dynamo Pardubice, HC Kladno). Rozegrał ponad dwieście spotkań w czeskiej ekstraklasie oraz około czterystu w słowackiej.

Największe sukcesy w swojej karierze rozpoczynający jastrzębską część swojej kariery 35-letni napastnik święcił z reprezentacją Słowacji, w której składzie wystąpił na wspomnianych Mistrzostwach Świata 2012, gdzie nasi południowi sąsiedzi zdobyli srebrny medal. Z kolei w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang Hovorka zagrał w czterech meczach.

Warto wspomnieć, że we wrześniu 2018 roku Marek Hovorka trenował na Jastorze przygotowując się do sezonu w KHL. Nie jest tajemnicą jego znajomość z naszym szkoleniowcem. – Trenera Roberta Kalabera znam już długie lata. Gdy zaczynałem swoją przygodę z hokejem, Robert Kalaber był już doświadczonym zawodnikiem. Znamy się bardzo dobrze i wiedziałem, że tutaj są doskonałe warunki, bym mógł się jak najlepiej przygotować – mówił wtedy Marek Hovorka, którego w nowym sezonie zobaczymy wśród podopiecznych Kalabera.

Marek, witamy w Jastrzębiu!

źródło: JKH

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *