MELDUJEMY SIĘ W PÓŁFINALE!

JKH GKS Jastrzębie nadal niepokonany w Pucharze Wyszehradzkim! W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału tych rozgrywek drużyna z Leśnej odniosła piąte zwycięstwo z rzędu, pokonując Ujpest Budapeszt 4:0 (3:0, 0:0, 1:0). Tym samym podopieczni Roberta Kalabera awansowali do najlepszej czwórki turnieju.

Rezultat pierwszego pojedynku ćwierćfinałowego, który tydzień temu odbył się w Budapeszcie (przypomnijmy – 9:2 dla JKH GKS), stawiał gospodarzy rewanżu w roli faworyta. I rzeczywiście – już w 3. minucie jastrzębianie objęli prowadzenie, gdy podczas gry w podwójnej przewadze do bramki strzeżonej przez Davida Duschka trafił z dystansu Henrich Jabornik. Niebawem nasz zespół zdobył drugiego gola, ale sędziowie nie uznali tej bramki, sygnalizując grę wysokim kijem. Goście zdołali jednak przetrzymać napór jastrzębian tylko do 10. minuty, gdy po precyzyjnym zagraniu Martina Kasperlika udanym strzałem z ostrego kąta wynik podwyższył Maciej Urbanowicz. W 12. minucie gospodarze ukłuli po raz trzeci – tym razem Duschka pokonał kąśliwym uderzeniem Radosław Nalewajka. 

Niestety, przy trzybramkowym prowadzeniu JKH GKS sportowy poziom pojedynku uległ pogorszeniu. Nasz zespół nie potrafił wykorzystać kolejnych przewag (m.in. dwóch czterominutowych w 5/4 oraz jednej w 5/3), natomiast nieliczne groźne kontrataki gości kończyły się na Davidzie Marku, który w 47. minucie fantastycznie zachował się w sytuacji sam na sam z Matyasem Odnogą. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0, ustalonym błyskawiczną kontrą w 59. minucie przez Kamila Wróbla, któremu podawał Tomasz Kulas.

Warto dodać, iż trener Robert Kalaber w pojedynku z Ujpestem wpuścił na lód juniorów z roczników 2000-2001 – Marcina Płachetkę i Kamila Misterkiewicza, którzy mieli tym samym okazję zaprezentować się kibicom pierwszego zespołu JKH GKS.

Kolejna runda Pucharu Wyszehradzkiego ma zostać rozegrana w listopadzie, ale na razie nie znamy dokładnych terminów półfinałów.

15 października 2019, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie – Ujpest Budapeszt 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
1:0 Jabornik 03:00 5/3
2:0 Urbanowicz (Kasperlik, Sawicki) 09:11
3:0 R. Nalewajka (Wróbel) 11:40
4:0 Wróbel (Kulas) 58:09 4/5

JKH GKS Jastrzębie: Marek – Jass, Jabornik, Sawicki, Kasperlik, Urbanowicz – Radzieńciak, Matusik, Paś, Wróbel, R. Nalewajka – Michałowski, Gimiński, Sołtys, Pelaczyk, Jarosz – Chorążyczewski, Płachetka, Kulas, Bryk, Misterkiewicz.

Ujpest Budapeszt: Duschek – Varga, Carlson, Benk, Di Diomete, Nemes – Kiss-Rusk, Pokornyi, Brown, Odnoga, Pance – Nagy, An. Horvath, S. Kovacs, Miłuszkin, Csamango – A. Kovacs, Henderson, Banga, At. Horvath, Jemelianow.

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *