Na stronie ZUS-u można złożyć wniosek o świadczenie "Dobry Start"

Od 1 sierpnia istnieje możliwość złożenia wniosku o świadczenie z programu „Dobry Start” za pomocą kreatora na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny (inaczej 300 plus). Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód- świadczenie to przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Wniosek należy złożyć najpóźniej do końca listopada. Informacje dotyczące wniosku o świadczenie wychowawcze na PUE ZUS znajdą się pod adresem:

www.zus.pl/programy-rodzina-500/program-rodzina-500-i-dobry-start-w-zus.

Dla tych osób, które jeszcze nie mają profilu PUE, a chcieliby skorzystać z możliwości złożenia wniosku „Dobry Start”, w każdej chwili mogą to zrobić. Wystarczy mieć komputer z dostępem do internetu, wejść na stronę www.zus.pl, w zakładkę PUE i samodzielnie przejść system rejestracji. W celu pełnej rejestracji profilu konieczne jest jego uwierzytelnienie. Można to zrobić w ZUS. (Jest niezbędne z uwagi na ochronę danych klientów!) Wówczas pracownik ZUS na podstawie danych z dowodu osobistego potwierdza (zaufanie profilu) dane nowego użytkownika.
Profil PUE ZUS można także założyć przy okazji wizyty ZUS, korzystając z pomocy pracownika sali obsługi klienta, który od razu go uwierzytelni.

PUE ZUS to pierwszy polski e-urząd, dzięki któremu użytkownicy mają stały dostęp do wszystkich swoich danych zapisanych w ZUS. PUE pozwala nie tylko na składanie wniosków, ale także na wyznaczenie wizyty w placówce ZUS, określając dogodny dla siebie termin i godzinę, bez konieczności oczekiwania w kolejce.

foto: internet