Nocne granie za Brynicą

W późny piątkowy wieczór przyjdzie hokeistom JKH GKS Jastrzębie skrzyżować kije z Zagłębiem Sosnowiec, które za sprawą ostatnich wyników można określić jako najbardziej nieprzewidywalny zespół ekstraligi. Początek wyjazdowego spotkania o godz. 20:00.

Dla naszych kibiców starcie za Brynicą stanowi zapewne przedsmak emocji związanych z niedzielnymi derbami z GKS Tychy na Jastorze. Jednak podopieczni Roberta Kalabera doskonale zdają sobie sprawę, że Zagłębie Sosnowiec to ciężki rywal, nawet jeżeli wyniki dotychczasowych pojedynków (7:0 u siebie oraz 5:0 na wyjeździe) dają pewne powody do optymizmu. Można być jednak pewnym, że za sprawą tamtych rezultatów drużyna trenera Marcina Kozłowskiego będzie tym bardziej zdeterminowana, aby „ugryźć lidera”. Sosnowiczanie na pewno będą chcieli zakończyć impas – nie tylko strzelecki, ale też punktowy.

Zagłębie Sosnowiec zajmuje aktualnie siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 32 pkt. Wiele wskazuje na to, że nasz piątkowy rywal będzie do końca toczył walkę o udział w play-offach i wcale nie jest skazany na pozostanie poza ćwierćfinałem. O potencjale tkwiącym w drużynie trenera Kozłowskiego świadczą nie tylko nazwiska (Radziszewski, rosyjska „trójca” Oriechin – Karczocha – Garszyn, jak również Stoklasa czy Nahunko, którzy mają za sobą grę przy Leśnej), ale – przede wszystkim – odniesione w minioną niedzielę zwycięstwo z GKS Katowice (3:2 u siebie), gdzie pokonana ekipa dwa dni wcześniej wygrała z Unią Oświęcim, a dwa dni później – z GKS Tychy.

Krótko mówiąc – czeka nas naprawdę ciężkie starcie. Na tym etapie sezonu, gdy zmęczenie i urazy lubią się nawarstwiać, a kilku dni spokojnego trenowania nie widać, nie ma już łatwych meczów.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.