Nowy elektroniczny rozkład jazdy

MZK Jastrzębie dysponuje jednym z najnowocześniejszych elektronicznych rozkładów jazdy.


Nowy rozkład jazdy online
Międzygminny Związek Komunikacyjny uruchomił udoskonaloną wersję elektronicznego rozkładu jazdy. Jest bardziej przejrzysty, posiada wiele nowości i jest dostosowany do potrzeb osób niedowidzących.

Dwa w jednym
Do 1 września, a więc daty wejścia w życie nowego rozkładu jazdy w Jastrzębiu i gminach ościennych, dostępne są dwa rozkłady jazdy – zarówno obecnie obowiązujący jak i nowy planowany. Wszystko w jednym miejscu. Po wejściu w rozkład jazdy widzimy ten aktualny. Aby zapoznać się z nowym rozkładem, klikamy w chmurkę (prawy górny róg) i wchodzimy w datę (01.09.2019). We wrześniu pozostanie już tylko nowa wersja rozkładu.

Kilka nowości
Nowy rozkład jazdy umożliwia wyszukiwanie połączeń z pozycji konkretnej gminy, co ułatwia dotarcie do przystanku czy interesującej nas ulicy. Jest on również dostosowany do potrzeb osób niedowidzących, a jedną z wielu funkcji jest zapisywanie „ulubionych” lokalizacji. Ważną zmianą na plus jest także wyświetlanie kierunku jazdy przy każdym przystanku, a także pojawienie się listy wszystkich linii.

Warianty wyszukiwania tras
Godziny odjazdów autobusów i trasy przejazdu możemy ustalić wchodząc na konkretne przystanki, korzystając z rozkładu linii, a także planować trasę w dowolnym miejscu na mapie. Warianty wyboru widoczne są w formie zakładek na pasku górnym.

Przydatne funkcje zostają
W nowej wersji rozkładu jazdy w dalszym ciągu można m.in. wyświetlić tablicę przystankową z obowiązującym tutaj rozkładem jazdy, wydrukować rozkład jazdy, a także śledzić aktualne przemieszczanie się autobusu na trasie.


Prace nad nowy rozkładem jazdy online trwały kilka miesięcy i są efektem współpracy z pasażerami zgłaszającymi swoje wnioski. Program wykonała dla MZK firma R&G PLUS z Mielca.