Od poniedziałku wiadukt w Żorach zamknięty

Od poniedziałku wiadukt w Żorach zamknięty

Trwa remont wiaduktu na ul. Nowopszczyńskiej w Żorach. Harmonogram prac wymaga zamknięcia obiektu na kilka dni. Droga będzie nieprzejezdna od 9 do 13 grudnia. 

Autobusy linii 308A, 308B, 308C na terenie Suszca będą kursowały bez zmian, aż do przystanku „Nowoposzczyńska-Szkoła”. Dalej objazd będzie poprowadzony ulicą Nowopszczyńską, Wyzwolenia i Pszczyńską do przystanku zastępczego „Pszczyńska-Tymczasowa”. Tutaj pasażerowie będą musieli się przesiąść – przejść przez przejazd kolejowy do przystanku zastępczego „Polska-Tymczasowy”, gdzie będzie na nich czekać autobus linii lokalnej 07, który dowiezie ich do przystanków docelowych. Zamiast przystanku „Dworcowa” obsłużony zostanie przystanek „Pszczyńska-Dworcowa” zlokalizowany 150 m dalej. W kursach wyjazdowych z Centrum Przesiadkowego w Żorach obowiązywać będzie ta sama zasada.

Godziny kursowania linii 308 nie uległy zmianie, natomiast zostały dopasowane do niej kursy linii lokalnej 07, ażeby pasażerowie nie musieli zbyt długo oczekiwać na przesiadkę. Warto więc zapoznać się z rozkładem jazdy „siódemki”.

W momencie pogorszenia warunków atmosferycznych termin zamknięcia wiaduktu może ulec zmianie, o czym będziemy ewentualnie informować pasażerów na stronie internetowej MZK, portalu społecznościowym Facebook, a także za pośrednictwem systemu komunikacji SMS Serwis. Aby otrzymywać bezpłatne sms-y o ważnych zmianach w komunikacji wystarczy podać numer swojego telefonu na stronie www.mzkjastrzebie.com . Usługa jest bezpłatna. 

info nadesłane

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.