Pełny bonclok na święta!

Pełny bonclok na święta!

Pełny bonclok

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy dobieramy prezenty dla naszych najbliższych. Dobry prezent musi być trafiony, a także wyjątkowy i oryginalny.

Jeśli szukasz podarunku dla kogoś, kto lubi rodzinne tradycje i dawne zwyczaje, uwielbia stare zdjęcia oraz przede wszystkim pyszną śląską kuchnię, to warto przyjrzeć się książce „Pełny bonclok. Tradycje kulinarne w podmiejskich dzielnicach Jastrzębia-Zdroju”. Publikacja autorstwa jastrzębianki – Anny Lerch-Wójcik to wymarzony prezent świąteczny dla babci i mamy, ale nie tylko!

W pięknie wydanej, bogato ilustrowanej książce, autorka, która z wykształcenia jest etnografem, zawarła 66 przepisów na tradycyjne śląskie potrawy. Receptury napisane są oryginalną śląską gwarą, jednak słownik wyrazów gwarowych sprawia, że książka jest czytelna dla każdego. Stare fotografie z rodzinnych archiwów oraz współczesne zdjęcia opisywanych potraw sprawiają, że książka „Pełny bonclok” jest atrakcyjna wizualnie.

Książka wydana została w listopadzie 2018 r. i dostępna jest w sklepie internetowym na stronie www.bonclok.pl (45 zł) oraz w sprzedaży stacjonarnej w Księgarni Autorska w Jastrzębiu-Zdroju (50 zł).

Źródło: informacja nadesłana

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.