Pierwszy mecz w 2020 roku

Pierwszy mecz w 2020 roku

Po krótkiej przerwie na świętowanie zdobycia Pucharu Polski oraz Nowego Roku 2020 hokeiści JKH GKS Jastrzębie wracają do zmagań o ekstraligowe punkty. W najbliższy piątek o godz. 18:00 podopieczni Roberta Kalabera podejmą Zagłębie Sosnowiec. Celem będzie nie tylko zwycięstwo, ale i rewanż za niespodziewaną wyjazdową porażkę w listopadzie.

Przypomnijmy, że na pokonanie jastrzębian drużyna zza Brynicy czekała ponad 3,3 tys. dni, przerywając ten impas w dniu 29 listopada wynikiem 3:2 (3:1, 0:0, 0:1). Gospodarze tamtego wydarzenia zanotowali kapitalny początek zawodów (w 11. minucie było już 3:0), a nasz zespół mimo dwóch trafień Artema Iossafova nie zdołał nadrobić strat.

Porażka była o tyle dotkliwa, iż we wcześniejszych meczach w tym sezonie JKH GKS nie dawał Zagłębiu najmniejszych szans, wygrywając kolejno 5:0 i 7:0. Aktualnie podopieczni trenera Marcina Kozłowskiego zajmują 9. lokatę i najprawdopodobniej do końca fazy zasadniczej będą toczyć korespondencyjny bój o miejsce w ćwierćfinale z Energą Toruń. W ostatnich czterech spotkaniach sosnowiczanie nie zdobyli punktu, przegrywając kolejno z GKS Tychy (0:5), Comarch Cracovią (1:5), GKS Katowice (1:3) i Podhalem Nowy Targ (1:4).

Dla JKH GKS Jastrzębie pojedynek z Zagłębiem będzie nie tylko pierwszym meczem w 2020 roku, ale zarazem pierwszym w roli trzykrotnego zdobywcy Pucharu Polski. „Szlachectwo zobowiązuje”, a zatem liczymy, iż mimo braku Jesse Rohtli (kontuzja) czy Macieja Urbanowicza (kończąca się kara za Toruń) ekipa trenera Roberta Kalabera zgarnie komplet punktów, utrzymując dystans do lidera z Tychów.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *