Pocztówka z Pragi

Oto pierwsza część serii „pocztówek”- będę w nich mówić o pozytywach oraz negatywach danego miasta, które są wynikiem moich obserwacji.

Mam nadzieję, że „pocztówki” przypadną moim czytelnikom do gustu, bo już niedługo czeka mnie wyjazd do jednego z włoskich miast- jakiego dokładnie? Pozostawię to niespodzianką! Następna część będzie wzbogacona o album ze zdjęciami, który będzie można obejrzeć na Facebooku naszego portalu.

A teraz przed Wami kilka powodów dlaczego warto odwiedzić piękną stolicę Czech, ale także parę jej minusów…

  1. Turyści- jak w każdej stolicy, tak i w Pradze, wszędzie roi się od turystów- są jak mrówki. Jeżeli ktoś nie lubi miejsc pełnych gwaru i to może nie przypaść mu do gust.
  2. Jedzenie- czeskie jedzenie, mimo tego, że jest to zaledwie kraj obok Polski, zalicza się do zdecydowanie wartego spróbowania, a szczególnie knedliki, które należą do punktu obowiązkowego wycieczki. Ciężko też jechać do Pragi i nie kupić oryginalnych Lentilków czy Kofoli, prawda?
  3. Ceny- jak już o kupowaniu mowa. Ceny na Hradczanach i w ich okolicach są po prostu śmieszne! 85 koron (ok. 14 zł) za butelkę wody? Jeśli ktoś planuje zwiedzanie najpopularniejszych atrakcji powinien się wyposażyć w banknoty.
  4. Kultura- wchodząc do zwykłej galerii handlowej można się oczarować.! Niejednokrotnie firmy, które tak dobrze znamy oferują tam zupełnie inny towar!
  5. Bankomaty- jeśli komuś zabraknie banknotów to ma trochę problem, ponieważ bankomaty nie stoją na każdym rogu jak u nas, a ich kurs jest dużo wyższy niż w kantorze. Niestety w wielu miejscach nie można płacić kartą.
  6. Język- Praga jest doskonale przygotowana jeśli chodzi o tę kwestię! W miejscach zakupu biletów, i tym podobnych rzeczy, wiszą tablice z transkrypcją w wielu językach. Poza tym, aby tam jechać znajomość języka angielskiego zdecydowanie wystarczy.

Podsumowując. Pomimo wad, które znajdą się wszędzie, Praga warta jest zobaczenia. Skrywa wiele atrakcji jak Hradczany, Most Karola, Praski Zegar, Katedra Św. Wita oraz wiele innych, które należy zobaczyć na własne oczy!

autor: Vanessa Wójciak