POMIMO ODBYWANEJ KWARANTANNY ZAPROSIŁ KOLEGĘ DO MIESZKANIA

POMIMO ODBYWANEJ KWARANTANNY ZAPROSIŁ KOLEGĘ DO MIESZKANIA

Za złamanie kwarantanny surowe konsekwencje, poniesie 51-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, u którego interweniowali w czwartek policjanci. Mężczyzna, zamiast sam przebywać w domu, zaprosił do mieszkania kolegę, aby razem z nim spożywać alkohol.

W czwartek około godziny 12.00 policjanci zostali poinformowaniu o nieprzestrzeganiu kwarantanny przez mieszkańców osiedla Przyjaźń. 51-letni mężczyzna objęty kwarantanną domową zaprosił kolegę do swojego mieszkania, aby razem z nim spożywać alkohol. Gdy mundurowi dotarli na miejsce zastali 49-letniego jastrzębianina przed blokiem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał, że faktycznie przebywał w mieszkaniu kolegi, który objęty jest kwarantanną domową. Mężczyzna został zatrzymany, przebadany w WSS nr 3 w Rybniku na możliwość zarażenia, a następnie osadzony celem wytrzeźwienia.
W trakcie czynności mundurowi zauważyli lekceważący stosunek do nakazanej izolacji przez 51-latka, wielokrotnie podkreślał, że nadal będzie zapraszał kolegów do swojego mieszkania.

Przypominamy, że osoby objęte kwarantanną bezwzględnie muszą pozostać w domu, a w przypadku łamania tego obowiązku powinny się liczyć z surowymi konsekwencjami.

źródło: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *