Ta przedostatnia kolejka...

Ta przedostatnia kolejka...

Rozpoczynamy jeden z najtrudniejszych tygodni w tym sezonie. W dniach od 14 do 17 stycznia hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozegrają aż trzy spotkania, w tym dwa ligowe oraz jedno w ramach Pucharu Wyszehradzkiego. Ten maraton wystartuje we wtorek na Jastorze ekstraligowym klasykiem z Podhalem Nowy Targ. Początek starcia z „Szarotkami” tradycyjnie o godz. 18:00.

Stawka spotkania jest wysoka. Za sprawą dobrej postawy w czwartej rundzie drużyna z Nowego Targu znalazła się tuż za plecami naszego zespołu ze stratą zaledwie jednego oczka. Oznacza to, że we wtorek będziemy świadkami pojedynku „o sześć punktów”, który może zadecydować o klasyfikacji przed piątą rundą spotkań, a co za tym idzie – o terminarzu na finiszu fazy zasadniczej.

Przy obecnym wyglądzie tabeli można zakładać, że podopieczni trenera Roberta Kalabera rozpoczną piątą rundę z drugiego, trzeciego lub czwartego miejsca. Teoretycznie możliwe jest także zajęcie piątej lokaty, ale to wiązałoby się z ewentualną piątkową porażką z Naprzodem Janów, czego raczej nie powinniśmy brać pod uwagę.

Rozstawienie w ostatniej rundzie wygląda następująco:

  1. kolejka – 2-9, 3-8, 4-7
  2. kolejka – 1-2, 9-3, 8-4
  3. kolejka – 2-10, 3-1, 4-9
  4. kolejka – 2-3, 1-4
  5. kolejka – 4-2, 3-10
  6. kolejka – 2-5, 3-4
  7. kolejka – 6-2, 5-3, 4-10
  8. kolejka – 2-7, 3-6, 4-5
  9. kolejka – 8-2, 7-3, 6-4

Nie trzeba dodawać, że właśnie od tych spotkań zależeć będzie układ meczów w ćwierćfinałach i półfinałach, a zatem jest o co walczyć.

JKH GKS Jastrzębie i Podhale Nowy Targ w tym sezonie zagrały ze sobą już czterokrotnie. Zaczęło się od szalonego październikowego pojedynku w Nowym Targu, gdzie nasz zespół wygrał 6:5 po dogrywce, choć po dwóch tercjach przegrywał 2:5. Następnie w listopadzie w Jastrzębiu podopieczni Roberta Kalabera zwyciężyli pewnie 5:2, po czym w grudniu przegrali na wyjeździe 1:2. Ostatnie ze spotkań miało miejsce w półfinale Pucharu Polski w Tychach, gdzie JKH GKS odprawił „Szarotki” wynikiem 3:1.

Przypomnijmy, że we wtorkowym pojedynku nie zobaczymy jeszcze na tafli Jesse Rohtli i Arkadiusza Kostka, ale być może będą oni gotowi do gry już w piątek. Nie wiadomo także, na ile zdolny do gry będzie Radosław Sawicki.

Zapraszamy Was wszystkich do takiego wsparcia drużyny, na jakie mogła ona liczyć podczas Pucharu Polski. Potrzebujemy Waszego gorącego dopingu w tym trudnym czasie!

Przypominamy zarazem, iż w trakcie pierwszej tercji oraz pierwszej przerwy w kasach biletowych będzie można nabyć wejściówki na czwartkowy finał Pucharu Wyszehradzkiego z HK Nitra. Przed spotkaniem z Podhalem nie będzie takiej możliwości, ponieważ prowadzona będzie dystrybucja biletów na ten ligowy mecz.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *